ליטבינוב
צילום: עמוד האינסטגרם של ליטבינוב

"הספורטאי ה-90 במשלחת - בדקה ה-90": מרים המשקולות שזכה השבוע בכרטיס לטוקיו

דוד ליטבינוב התבשר בימים האחרונים שבשל פרשת סימום של מתמודד ברזילאי, יזכה בכרטיס המיוחל לטוקיו. בשיחה עם כאן חדשות הוא מספר על שיחת הטלפון שבישרה לו שהתוכניות שלו לקיץ ישתנו מהקצה לקצה
ליאן וילדאו
19 ביולי 2021
15:50

ארבעה ימים לפני טקס הפתיחה בטוקיו, והמשלחת הישראלית גדלה בספורטאי אחד. האתלט ה-90 במשלחת הישראלית לטוקיו הוא מרים המשקולות דוד ליטבינוב, שקיבל בסוף השבוע שיחת טלפון מפתיע מהאיגוד עם ההודעה - אתה נוסע לטוקיו. 

האזינו לריאיון

"נתפס ספורטאי ברזילאי על שימוש בסמים וזה פינה את המקום שלו. כל הרשימה ירדה אחד למטה. אני הספורטאי ה-90 במשלחת - בדקה ה-90", סיפר ליטבינוב בריאיון לתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב. ליטבינוב, אלוף ישראל במשקל עד 109 ק"ג, יטוס לטוקיו בעוד שבועיים. 

"היה מאוד מפתיע כי בדיוק נסעתי לצפון לשחרר כבר את הראש אחרי שהבנתי שאני כבר לא טס. אני אחרי שנתיים שהשקעתי והבנתי שממש פיספסתי בשני קילו את הקריטריון ואת הדירוג העולמי לאולימפיאדה. ממש בחזרה לרכב אני קיבלתי טלפון מיו"ר האיגוד שמשהו זז ומשהו קרה.

View this post on Instagram

A post shared by David Litvinov (@liftvinov)

"התחלנו לחשוב אולי יש סיכוי ודרך לעשות את זה. היו כמה שעות מאוד לחוצות ואתמול בצהריים הגיעה הבשורה וזה הפך רשמי והמזל הגדול שאפשר לעשות עכשיו את ההכנות ואת ההתאמות האחרונות", סיפר ליטבינוב בן ה-28.

לגבי תדמית השימוש הנרחב בחומרים האסורים שדבקה בענף הרמת המשקולות, אמר מרים המשקולות כי "אנשים מנסים לרמות בכל מקום, לא רק בספורט. אני חושב שהענף שלנו ספג ביקורת מאוד קשה כי מנסים לעשות ממנו דוגמה לאיך מנסים לנקות את הספורט האולימפי. בענף שכוח זה משהו מאוד דומיננטי בו, מאוד קל להראות את זה".

View this post on Instagram

A post shared by David Litvinov (@liftvinov)