מאמנת כושר בסטודיו
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

גל נטישת לקוחות ובור כלכלי: סטודיו סי סוגרת את סניפיה

מגפת הקורונה פגעה אנושות ברשת מכוני הכושר לנשים, שהחזירה יותר מ-9.5 מיליון שקלים ללקוחות וירדה מ-20 אלף מנויים ל-4,000 בלבד • החברה הגישה לביהמ"ש בקשה לפירוק, הסניפים ייסגרו החל ממחר: "נעשו ניסיונות רבים להבריא את החברה, אך ללא הצלחה"
דנה ירקצי
20 ביולי 2021
02:52

רשת מכוני הכושר לנשים סטודיו סי הגישה אתמול (שני) בקשה לפירוק, בשל מצבה הכלכלי הקשה אליו נקלעה מאז פרוץ הקורונה. ברשת הצהירו כי במהלך השנה הם החזירו יותר מ-9.5 מיליון שקלים ללקוחות וירדו מ-20 אלף מנויים ל-4,000.

בבקשה לפירוק אותה הגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים, הצהירו גם כי על אף שהעסק היה סגור במרבית החודשים בשנת הקורונה החולפת, לא מעט סוחרים עמדו על התשלום הקבוע של שכירות המקום וחלקם אף חילטו ערבויות ופנו לבית המשפט בדרישה לתשלום שכירות קבוע. עוד הודגש כי התשלומים מהמדינה כיסו רק חלק מזערי מהוצאות החברה.

הערב נשלחו הודעות אס.אם.אס ללקוחות החברה וללמעלה מ-400 עובדי החברה שם בישרו בצער כי סטודיו סי סוגרת את סניפיה החל ממחר - עד להודעה חדשה. "הרשת שהיוותה בית חם לעשרות אלפי נשים לאורך השנים מודיעה בצער רב כי פנתה היום לבית משפט בבקשה לפרק את החברה. עם חזרתנו לפעילות בחודש מארס האחרון נעשו ניסיונות רבים להבריא את החברה, אך ללא הצלחה", נכתב בין היתר.

מחברת סטודיו סי נמסר: "החברה נפגעה באופן אנוש וחסר תקדים במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז פרוץ מגיפת הקורונה, שהביאה לגל נטישה של לקוחות שלא הסתיים עד ליום הזה. סטודיו סי לא זכתה כמעט למענקי קורונה מהמדינה, בין היתר בשל מבנה אחזקות שאינו מבוסס זכיינות אלא פועל על ניהול מרכזי".

עוד ציינו בחברה כי הציפייה הייתה שכשתסתיים מגפת הקורונה, תתחיל החברה לייצר פעילות משמעותית שתניב רווחים. "למרבה הצער, דבר זה לא קרה ולא צפוי לקרות, בפרט לנוכח התפרצותו המחודשת של נגיף הקורונה, הפוגעת קשות בוודאות העסקית ומקשה באופן מיידי על גיוס לקוחות חדשים", כך נכתב.