יוני בלוך

בחירות העורכים - כאן 88 | 20.7.2021

עדכון אחרון - 20.7.2021
מערכת כאן
21 ביולי 2021
10:35

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

יוני בלוך - תסלחי לי

יוני בלוך חי חיים כפולים. מצד אחד הוא חי את חלומו של כל מוזיקאי תפרן כשהוא גר בניו יורק ומנהל חברת הייטק, ומצד שני הוא חי את חלומו של כל הייטקיסט שרוצה לתפוס גיטרה ולהיות רוקר בועט. אחרי עשור ללא שיר חדש, בלוך משחרר את ”תסלחי לי“. אם היינו אומרים לכם שזה שיר ישן של בלוך שאתם פשוט לא מכירים, כנראה שהייתם מאמינים לנו, בתנאי שאתם לא מעריצים שרופים שהיו בכל רוק עצמאות משנת 2000. על השיר חתום ברק פלדמן שכתב בין היתר את ”מכיר אותו“ ולהיטים נוספים של בלוך ושל אחרים.”תסלחי לי“ הוא שיר קלאסי של יוני בלוך בקטע הכי טוב שיש - הוא עוסק בזוגיות ומפוצץ בהומור ומודעות עצמית, ואפילו בלוך העיד שזה השיר הכי טוב שהוא שחרר ב-10 השנים האחרונות (וגם היחיד). בלוך בעיצומו של ביקור מולדת שכולל לא פחות משש(!) הופעות סולד אאוט בבארבי.

Men of North Country - Titanic

לאורך השנים, להקות שונות במוזיקה הישראלית שאבו השראה מהסאונד שהגיע מאנגליה: אם זה רוקנרול, רוק מתקדם, גל חדש או בריט-פופ - בשלב מסוים הופיעו כאן בארץ גרסאות מקומיות לסגנונות הללו ואחרים מהממלכה המאוחדת. אבל רק להקה אחת, ככל הנראה, מצליחה להפגיש בין הנורת'רן סול האופייני לשנות ה-60 לבין הפוסט-פאנק של שנות ה-80, ולשלב בתערובת הזו טקסטים שמושפעים מהחיים בתל אביב. Men of North Country, או בקיצור - מונק, חוזרים עם Titanic: שיר שמתעל את הסאונד של להקות כמו The Cure מצד אחד, ועוטף את האוזניים בכלי נשיפה מלאי נשמה מצד שני. השיר מתייחס לחיים ולאהבה כספינה שמתקרבת אל הסלעים, ושצריך לנסות ולנווט אותה במסלול חדש לפני ההתנגשות.

Janelle Monae - Stronger (We The People)

ב-2013 ג'אנל מונה הוציאה שיר בשם Q.U.E.E.N שבסופו מופיעה השורה: I'm Tired Of Marvin Asking Me What's Going On. הקריירה של מונה בשנים האחרונות רצופה בשירי מחאה חדים; מהמנוני תרבות שחורה מלאי רפרנסים לעבר, דרך הצהרה ביסקסואלית שכולה מחווה מוזיקלית לפרינס, ועד שירי הלל למיניות הנשית. לצד כל אלה, השיר החדש שלה Stronger  הוא קצת אחר. פשוט ואופטימי יותר. במקום להתמקד בביקורת נוקבת, מונה עושה את הדבר האמריקאי ביותר שניתן לדמיין ורותמת את תחלואי החברה לשיר שכולו העצמת הכוח הקולקטיבי שיש לעם כשהוא מתאחד. השיר נכתב עבור סדרה חדשה של נטפליקס - We The People, שהזוג אובמה שותף להפקתה. הסדרה שמורכבת מסרטוני אנימציה קצרים מלווים בשירים מקוריים - עוסקת בסוגיות של אזרחות ומאבקי זכויות בחברה האמריקאית (ועל כן שמה - We The People, שלוש המילים הראשונות במבוא לחוקת ארה"ב). למרות אנרגיית האחדות והתקווה, מונה מצליחה להביא גם קצת מאווירת הקרב הרגילה שלה עם השורה שסוגרת את השיר: We Don't Want The Life Without The Liberty, שורה שרלוונטית לעוד הרבה חברות, גם הרחק מגבולות ארה"ב.

Natalie Bergman Feat. Beck - You've Got A Woman

אם תתקלו בשיר הזה במקרה ברדיו, לא יהיה מופרך לחשוב שנפלתם על יציאה לא מוכרת של פליטווד מק משנות השבעים. You've got a woman יצא במקור ב-1975 על ידי הצמד ההולנדי העלום Lion, וכבר זכה לגרסה רעננה ומחודשת בידיהם של הרכב הפולק-רוק Whitney לפני כארבע שנים. אז איך שיר נשכח כל כך הופך למושא קאברים של אמני אינדי עכשווים ואהובים? לא ברור, אבל האמת היא שזה עושה לו (ולנו) רק טוב באוזניים, אז למה לא? הפעם, השיר זכה לטיפול גרובי אך מרגיע של היוצרת המבטיחה נטלי ברגמן, שעולה כיתה. אחרי שהייתה מופע החימום של בק היא מארחת אותו הפעם בדואט.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים