עמוס רולידר

לאחר תחקיר זמן אמת: בבית ברל מפסיקים את העסקתו של פרופ' רולידר

במכללה צפו בסרטונים שבהם תועדה שיטת הטיפול של רולידר בנערים עם פגיעות מוחיות בקנדה בשנות ה-90', שכללה צעקות, איומים ואף ענישה פיזית. מטעמו של פרופסור רולידר נמסר: "רק תוכנית אחת מעוכבת, באשמתכם"
אוריה אלקיים
20 ביולי 2021
21:36

מכללת בית ברל החליטה להפסיק את ההתקשרות עם הפרופסור עמוס רולידר בעקבות תחקיר זמן אמת ששודר בכאן 11 בסוף חודש יוני. בבית ברל צפו בסרטונים שבהם תועדה שיטת הטיפול של רולידר בנערים עם פגיעות מוחיות בקנדה של שנות ה-90' שכללה צעקות, איומים ואף ענישה פיזית.

על פי גורמים במכללה, התחקיר הציף סוגיות שנידונו בעבר וקידם את ההחלטה שלא להמשיך את ההתקשרות עם רולידר. גורמי מקצוע במכללה תהו אם הגישה שלו היא הנכונה לחינוך ילדים.

בהודעה ששלח פרופסור רולידר לתלמידיו בבית ברל הוא כתב כי "התקבלו החלטות המשפיעות על המשך העשייה", ושבשנת הלימודים הקרובה לא ייפתח מחזור לימודים נוסף בתוכנית ההכשרה בניתוח התנהגות. הסטודנטים שכבר החלו בתוכנית השנה, ימשיכו בה גם בשנה הבאה עם הצוות של רולידר, אך כאמור, קבוצה חדשה לא תיפתח.

צפו בתחקיר על פרופסור רולידר ב"זמן אמת" בכאן 11

מטעמו של פרופסור רולידר נמסר: "הוא ממשיך ללמד בשנה הקרובה במכללת בית ברל. רק תוכנית אחת חדשה מעוכבת, באשמתכם, שכן שידרתם תחקיר שהיה עיוות המציאות, תוך הוצאת דברים מהקשרם. בניגוד לרושם מהתחקיר - פרופ' רולידר הציל פגועי ראש בקנדה לפני כ-30 שנה והחזירם לחיים בקהילה, במקום להיות קשורים ומסוממים בחדרים סגורים. לצערנו פרופ' רולידר משלם מחירים על עיוותים תקשורתיים".