האצטדיון האולימפי בטוקיו
צילום: רויטרס

הוועד האולימפי הבין-לאומי: משחקי 2032 ייערכו בבריסביין, אוסטרליה

יומיים לטקס הפתיחה של טוקיו 2020: המשחקים האולימפיים החלו הלילה. התחרות הראשונה שהתקיימה - משחק סופטבול בו ניצחה נבחרת הנשים של יפן את נבחרת אוסטרליה • מנכ"ל הוועד האולימפי לוסטיג: "ביטול האולימפיאדה - אסון לספורטאים"
איתמר מרגלית ובר שפר
21 ביולי 2021
09:10
עודכן ב 11:34

יומיים לטקס הפתיחה של האולימפיאדה, והוועד האולימפי הבין-לאומי החליט באופן רשמי: משחקי 2032 ייערכו בבריסביין, אוסטרליה. הוועד האולימפי אישר את המלצת הוועד המנהל לערוך את משחקי הקיץ בעיר זו. בכך תהפוך בריסביין לעיר האוסטרלית השלישית שמארחת את המשחקים האולימפיים, אחרי מלבורן 1956 וסידני 2000.

בתוך כך, הלילה (רביעי) החלה התחרות הרשמית הראשונה במשחקים - טורניר הסופטבול של נבחרות הנשים. במסגרת המשחק הראשון ששוחק בטוקיו 2020, ניצחה נבחרת יפן המקומית 8-1 את נבחרת אוסטרליה. המשחק התקיים בדלתות סגורות, ותחת אבטחה כבדה. 

מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג אמר היום בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, כי לדעתו המשחקים האולימפיים לא היו צריכים להידחות פעם נוספת, למרות התחלואה הגואה ביפן, שהובילה לקיום המשחקים ללא קהל ולנהלי קורונה קשוחים עמם מתמודדים הספורטאים. "זו הפעם הראשונה שהמשחקים נדחו ואי אפשר היה לדחות יותר, אלא לבטל - וזה היה אסון לספורטאים", אמר לוסטיג. 

לוסטיג הוסיף על סיכויי המדליות של המשלחת הישראלית: "אנחנו מצפים ל3-2 מדליות ו-10 גמרים. צריך 3-2 מועמדים לכל זכייה - המדליות צריכות להגיע מהג'ודו, שזו נבחרת חזקה". לוסטיג אמר בנוסף כי גם ענפי השיט, ההתעמלות והבייסבול, יכולים להניב לישראל מדליות. 

ראש ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום התייחס הלילה למשחקים האולימפיים ואמר: "העולם צריך עכשיו חגיגה של תקווה, יותר מאי פעם. מי ייתן והלפיד האולימפי יהיה סמל לתקווה שתגיע לכל העולם". עם זאת, חזה כי יותר ממאה אלף איש ימותו מקורונה מתחילת האולימפיאדה עד סופה ברחבי העולם. 

למה אין ספורטאים ערבים במשלחות ישראל לאולימפיאדה? | האזינו להסכת "עוד יום"

אתמול, טושירו מוטו, מנכ"ל הוועדה המארגנת של טוקיו 2020 אמר כי הוא לא שולל ביטול של האולימפיאדה ברגע האחרון, נכון לשעה זו טוקיו מדווחת על עלייה של 1,387 מקרים ביממה האחרונה, היום השני ברציפות לשיא הנדבקים מאז ינואר 21, ומספר הנדבקים בצוותים ובספורטאים והספורטאיות שלוקחים חלק באולימפיאדה עומד על יותר מ 70.