תחרות מיס יוניברס בווגאס, 2010
צילום: אי-פי

תחרות מיס יוניברס ב-2021? "צריך לאהוב את המכלול שהבחורה מציגה"

תחרות היופי מגיעה לראשונה לישראל - בדצמבר ינחתו נציגות מ-100 מדינות ויתמודדו בבגדי ים על התואר הבין לאומי. מופע שמחפיץ ומבזה נשים? מפיקת התחרות: "בוצעו שינויים, התקדמנו. הנשים נמדדות לפי היופי, אבל גם צריכות שיהיה בהן תוכן, הרבה יותר מלהגיד 'שלום עולמי' על הבמה"
קלמן ליברמן
21 ביולי 2021
11:49

בדצמבר הקרוב ינחתו באילת, בלי נדר, קרוב למאה נציגות מכל העולם שיתמודדו בתחרות מיס יוניברס. מדובר בשנה הראשונה בה מתקיימת החגיגה הבין לאומית בישראל, ושאלה אחת שעולה היא איך תחרות שמודדת נשים לפי מודל של יופי חיצוני ממשיכה להתקיים ב-2021.

"יש לדבר הזה קהל והתחרות עברה שינויים בהתאם להתקדמות מעמד האישה", אמרה מפיקת התחרות טלי אשכולי בריאיון הבוקר (רביעי) לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב'. "הן נשים מדהימות וחכמות, הרבה מעבר ללהגיד על הבמה שהן רוצות שלום עולמי".

האזינו לריאיון עם מפיקת תחרות מיס יוניברס לקלמן ליברמן בכאן רשת ב

מה דרוש למועמדת בתחרות היופי כדי לזכות? "צריך לאהוב את המכלול שאותה בחורה מציגה", אומרת המפיקה אשכולי ומיד לאחר מכן מדגישה: "הנשים יפות ונמדדות לפי זה, אבל גם צריכות שיהיה בהן תוכן. ארגון מיס יוניברס שבחר אותן ערך עליהן תחקירים מקדימים. הן עצמאיות, דעתניות ומעורבות בקהילה. יש מהן הרבה עורכות דין וכאלה שנמצאות בארגוני זכויות אדם כמו האו"ם".

יחד עם המתמודדות על התואר הנכסף צפויים להגיע לארץ גם 1,200 חברי משלחות וכ-500 עיתונאים. אשכולי הסבירה שנדרשו מאמצים כדי להביא את התחרות לארץ. "התחלנו בלשכנע את האמריקאים". 

לבסוף, שוללת אשכולי טענות שמיס יוניברס הוא מופע שמחפיץ נשים ואף מבזה אותן. "זה לראות את זה מנקודה ספציפית ומכוונת. אני לא מכחישה שזו תחרות יופי, אבל אחת שלא יהיו לה את הקריטריונים האחרים, לא תהיה שם".