האצטדיון האולימפי טוקיו
צילום: רויטרס

"כולם במוד של ספורט ולא מדברים על קורונה"

דני אורן לכאן רשת ב: "מאוד מקפידים על הנושא של המסיכות, משתדלים לא להתערבב עם משלחות אחרות" • על תחזית המדליות: "אם נשבור את תקרת שתי המדליות ונהיה עם שלוש, נהיה באמת מרוצים"
ליאן וילדאו
21 ביולי 2021
18:03

המנהל המקצועי של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה, דני אורן, סיפר בכאן רשת ב על התחושות בימים הראשונים בטוקיו. בריאיון לליאן וילדאו ב"טוקיו עד כאן", הוא אמר כי "כולם במוד של ספורט ואיתם לא מדברים על קורונה".

האזינו לריאיון עם דני אורן

היומן האולימפי "טוקיו עד כאן" ישודר לאורך המשחקים האולימפיים, בימים א-ה מ-15:40 עד 16:00 בכאן רשת ב

בנוגע לשמירה על ההנחיות סיפר אורן כי "מאוד מקפידים על הנושא של המסיכות. בחדר האוכל אתה גם מוקף בשלושה פלסטיקים סביבך, בסוג של בידוד ולא יכול לדבר עם החבר שלפניך ובקושי עם זה שלידך. לוקחים את האוכל עם כפפות חד פעמיות. אנחנו גרים פה עם השוודים והאירים ומשתדלים שלא יהיה עמוס ולא להתערבב במעליות".

ביום שישי יתקיים טקס הפתיחה, ללא קהל. את הדגל הישראלי ישאו שניים – השחיין יעקב טומרקין וקופצת המשולשת חנה קנייזבה מינננקו. על אף שהמארגנים לא מאפשרים ערבוב בין ספוראים מענפים שונים בתחרויות, בטקס אין מגבלה שכזו או מגבלה מספרית. אורן הסביר: "השיקול היחידי הוא אם הספורטאי מתחרה למחרת ואם הצעידה תשפיע עליו או לא. זו החלטה מקצועית שהמאמנים מקבלים, אבל נצעד עם משלחת לא קטנה וההגבלה היחידה היא שמעבר לספורטאים, רק שישה מלווים יכולים להיות. גם לארצות הברית הגדולה עם 800 ספורטאים מותר רק שישה מלווים".

בסוכנות הידיעות אי-פי פורסמה אתמול הערכת מדליות שבה זכתה ישראל לשבע מדליות, אורן הגיב ואמר: "הם קצת הגזימו. זה במצב שרוח הקודש תשרה על המשלחת הישראלית וכולם, כל הבאנקרים, לוקחים מדליות. קשה לי להאמין. אם נשבור את תקרת שתי המדליות ונהיה עם שלוש, נהיה באמת מרוצים".