נמל התעופה בן גוריון, השבוע
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לראשונה: נבחנת הוספת ארה"ב לרשימת היעדים המחייבים בידוד

ההחלטות המסתמנות של קבינט הקורונה: החלת תו ירוק בכל בתי העסק, אישור זמני לכניסת ילדים לאירועי תרבות ללא בדיקה וחובת בידוד מלא לחוזרים מעשרות מדינות נוספות. טרם הוחלט אם להחיל את התו הירוק גם במקומות פתוחים
שרון עידן וגילי כהן
21 ביולי 2021
20:40

משרד הבריאות נערך להוספת עשרות מדינות לרשימת היעדים שמחייבים בידוד, כך דווח הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הדיווח, נבחנת לראשונה אפשרות להוסיף את ארצות הברית לרשימת היעדים שמחייבים בידוד.

במקביל, חברות התעופה מקדמות מתווה חלופי שיידון מחר בבוקר, עוד לפני כינוס ישיבת קבינט הקורונה. על פי המתווה, נוסעים יעברו יותר בדיקות לגילוי קורונה - במקום בידוד עם שובם לישראל. במקרים מסויימים יתבצעו בין חמש לשש בדיקות בנסיעה אחת.

כאמור, מחר בצהריים יכונס קבינט הקורונה, והערב במהדורה פורסמו החלטותיו המסתמנות. ראשית, החלת תו ירוק בכל בתי העסק מיום רביעי הבא. החלטה נוספת היא החרגה זמנית של ילדים עד גיל 12 מחובת הבדיקה בכניסה לאירועי תרבות. הסיבה לכך נעוצה בלחץ שהפעילו בכירי ענף התרבות ובבקשה של ראש הממשלה נפתלי בנט, מחשש לפגיעה קשה בהופעות הילדים בתקופת הקיץ ומהעלות הנוספת שתושת על ההורים. ההחלטה צפויה להשתנות כשיוקם בישראל מערך בדיקות זמין וזול.

בנוסף, נבחנת האפשרות להטיל הגבלות בשטחים פתוחים, אולם הסיכוי לכך נמוך. באשר להגבלות בנמל התעופה בן גוריון, משרד הבריאות יבקש להגדיר עשרות מדינות נוספות כאדומות. באופן חריג, יוון העבירה היום בקשה לישראל שלא להכלילה ברשימת המיועדת, מחשש לפגיעה בתיירות. לא ברור עדיין אם ישראל תיענה לבקשה. עוד מסתמן כי לא תוחל חובת בידוד מלאה מכל המדינות, ללא הבחנה בין מחוסנים ללא מחוסנים, כפי שמשרד הבריאות רצה תחילה.