אש ונתניהו
צילום: יונתן זינדל ואוליביה פיטוסי, פלאש90

מנכ"ל משרד הבריאות: לא צריכים סיוע מנתניהו

פרופסור נחמן אש התייחס בריאיון לכאן רשת ב לשיחה של ראש האופוזיציה עם מנכ"לי פייזר ומודרנה: "ההחלטה היא של גורמי המקצוע. הקשר שלנו עם מודרנה ופייזר הוא ישיר" | האזינו לריאיון
דקלוינסון
22 ביולי 2021
08:23

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש התייחס היום (חמישי) לשיחה של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עם מנכ"לי פייזר ומודרנה: "אנחנו לא צריכים את הסיוע הזה". בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב הוסיף אש: "אני מכבד את דעתו, אבל ההחלטה היא של גורמי המקצוע. הקשר שלנו עם פייזר ומודרנה הוא ישיר".

האזינו לריאיון המלא עם אש

על התפרצות זן הדלתא אמר מנכ"ל משרד הבריאות כי "אני מבין שההנחיות שלנו מורכבות ומשתנות, אבל זה ברור שחלק מהציבור לא איתנו. אני אומר לא לטוס לחו"ל ואנחנו רואים את הנתונים בשדה התעופה". אש הסביר כי "אנחנו מנסים לעשות משהו מידתי. צריך להקפיד על הבידוד".

בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור נדבקים בנתב"ג | הזווית

משרד הבריאות נערך להוספת עשרות מדינות לרשימת היעדים שמחייבים בידוד, כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, נבחנת לראשונה אפשרות להוסיף את ארצות הברית לרשימת היעדים שמחייבים בידוד.

מחכים לזריקה כחול לבן: מה קורה עם החיסון הישראלי? | הסכת עוד יום

עוד פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11 כי ברקע העלייה בתחלואה, מעבדות הבדיקות לגילוי קורונה נמצאות תחת עומס כבד ועל סף קריסה. במעבדות נערכים לעבודה גם במשמרות לילה, לקראת העלייה הצפויה במספר הבדיקות.

משרד הבריאות הודיע לקופות החולים כי בעוד שבוע הן יוכלו להזמין חיסונים נגד קורונה של חברת מודרנה. מתחילת חודש אוגוסט, ניפוק חיסוני פייזר יהיה רק עבור מנה שנייה לכלל האוכלוסייה, למעט לגילי 12-18 שימשיכו להתחסן בפייזר עד להודעה חדשה. אדם שחוסן בחיסון של מודרנה במנה הראשונה יקבל מנה שנייה גם של מודרנה.

מוקדם יותר אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ בתדרוך לתקשורת כי בשבוע הבא ייפרשו עמדות לבדיקות קורונה מהירות שיופעלו על ידי מד"א וחברות אחרות. כמו כן, תהיה אפשרות לרכוש ערכות לבדיקה עצמית.

איך מתבטאת העלייה במאומתים במספר החולים במצב קשה? | מה אומרים המספרים?

לדבריו, "כמו בכל העולם, גם בישראל אנחנו מתמודדים עם עלייה משמעותית בתחלואה בעקבות זן הדלתא. זה זן מדבק ומסוכן יותר. אנחנו צפויים לראות עלייה בנתוני ההדבקה בשבועות הקרובים וגם במספר החולים קשה". השר הורוביץ קרא לציבור: "אל תהיו שאננים, מצפים לנו חודשים ארוכים של מאבק בווריאנט הדלתא. אני מבקש בכל לשון של בקשה - כדי שלא ניאלץ להגיע להגבלות, קחו אחריות אישית, סולידריות חברתית, אפשרו לנו להמשיך בשגרת החיים לצד הקורונה".