יעל ארד ואבישג סמברג
צילומים: זיו קורן/לע"מ; רויטרס

הבעיטה לראש של היום היא הסטנדרט של מחר | הזווית

האם המדליה בטאקוונדו תרים את הענף שמעטים בלבד בישראל שמעו עליו עד כה?
מערכת כאן חדשות
25 ביולי 2021
07:33

בשנת 1992, כשיעל ארד זכתה במדליית כסף באולימפיאדת ברצלונה ואורן סמדג'ה זכה יממה לאחר מכן בארד, הג'ודו היה ענף זניח בישראל. אבל הזכיות של השניים עודדו אלפי צעירים וצעירות להירשם לחוגי ג'ודו ולהרים את הענף. את התוצאות כולנו ראינו עשור ושני עשורים לאחר מכן, כשאריק זאבי, שגיא מוקי, אורי ששון וירדן ג'רבי המשיכו את המסורת.

לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג בת ה-19 הביאה מדליה ראשונה לישראל בטוקיו 2020. אבל מדליית הארד היא לא ההישג היחיד שלה. לוחמת הטאקוונדו הישראלית שמה על המפה את אומנות הלחימה הקוריאנית. "אני שמחה שכל המדינה ראתה והכירה את הספורט", היא אמרה בריאיון לכאן חדשות. זאת בעוד הג'ודאית, שירה ראשוני, הפסידה בקרב על הארד.


 סמברג מקבלת את הארד בטקס הענקת המדליות | צילום: רויטרס

מי שמיהרה לברך על הזכייה של סמברג הייתה הג'ודאית יעל ארד, שהיא יו"ר הוועדה המקצועית של הוועד האולימפי והמדליסטית הראשונה של ישראל. "זה מרגש מאוד. אבישג, שהובילה ברכבת הרים, קצת ירדה למטה והצליחה לחזור", אמרה ארד לכאן חדשות. "היא הוכיחה שגם כשבאים כאנדרדוג, הכול אפשרי. זה נותן השראה לכול הספורטאיות והספורטאים".

אז אם מדברים על אנדרדוג, וכשידו של הטאקוונדו על העליונה, האם מדליית הארד של סמברג מסוגלת לעשות את מה שעשתה ארד לג'ודו - לענף שמעטים בלבד בישראל שמעו עליו עד כה?