יותם אוקון

המשטרה חוקרת עדויות נוספות בפרשת יותם אוקון

חשד שהמורה שחשוד בעבירות מין בתלמידה בנסיבות של אינוס קיים מגע מיני עם ילדות נוספות. בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים
איתי שיקמן
25 ביולי 2021
14:00

המשטרה ממשיכה לחקור את פרשת המורה יותם אוקון, שחשוד כי ביצע עבירות מין בתלמידה בת 12 בנסיבות של אינוס. בימים האחרונים היא גבתה ארבע עדויות נוספות מהורים ותלמידות ובית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) את מעצרו בשלושה ימים, הפעם בחמישה בימים. המשטרה אספה עדויות נוספות לאחר שעלה החשד כי אוקון קיים מפגש מיני עם קטינה אחרת. 

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט, ביקשה השופטת לשמוע את אביו שאוקון, שהוצע על ידי סנגורו כמפקח בחלופת מעצר. לפי האב, בנו נעצר "בגלל הצורך של המשטרה לקיים חקירה בעקבות מערכת יחסית טלפונית עם אחת מהתלמידות שלו". השופטת טענה בפני האב כי לפי המשטרה, התקיים גם קשר פיזי, ובכך סירבה לאשר כי אוקון ישוחרר למעצר בית בפיקוח אביו. 

ביום חמישי האחרון פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 עדויות חדשות מבית הספר בתל אביב שבו לימד אוקון. העדויות מגלות שלצוות החינוכי דווחו לפחות ארבעה מקרים קודמים של הטרדות מיניות לכאורה או התעמרות של המורה בתלמידות ותלמידים בבית הספר. 

רוני (שם בדוי), שבתה למדה אצל אוקון, תיארה מקרה שבו הוא בעט בישבנה של הילדה כשישבה על הרצפה בכיתה, ואז השחיל את אצבעותיו בתנועה מגונה דרך אצבעותיה. רוני סיפרה על ההתעלמות של בית הספר מהמקרה, לאחר שבתה התלוננה בפני הצוות. "היא פנתה ליועצת והובטח לה שהנושא יטופל מול המורה. בשיעור לאחר מכן המורה שאל מי הלשין עליו". בעדות נוספת, תלמיד לשעבר של אוקון סיפר לכאן חדשות: "הוא לא ראה הבדל בין מורה לתלמיד. במשך שיעורים שלמים הוא היה מדבר על סקס במקום ללמוד מדעים".

מבית הספר נמסר: "אנחנו מכחישים מכל וכל פניות עבר שכללו חשדות לפגיעה מינית שהועברו למי מצוות בית הספר. נהפוך הוא, מרגע שהגיע לבית הספר מידע קונקרטי, הוא פעל ללא דיחוי ובהלימה לנהלים".