-

פרסום ראשון: פרופ' זאב רוטשטיין סיים את תפקידו כמנכ"ל הדסה

פרופ' יורם וייס מונה למנכ"ל בפועל. לפני כשלושה שבועות פרופסור רוטשטיין זומן לשימוע על ידי דירקטוריון הדסה
דקלה אהרן-שפרן
26 ביולי 2021
09:05

פרסום ראשון: פרופסור זאב רוטשטיין סיים את תפקידו כמנכ"ל הדסה. פרופסור יורם וייס מונה למנכ"ל בפועל של בית החולים, עד שתוקם ועדת איתור רשמית למינוי מנכ"ל קבוע. לפני כשלושה שבועות פרופסור רוטשטיין – שכיהן כמנכ"ל בית החולים מפברואר 2016 – זומן לשימוע לפני פיטורין על ידי דירקטוריון הדסה.

בין השאר נטען נגד רוטשטיין כי לא הצליח לחלץ את הדסה מהמשבר הפיננסי ושהתנהל בצורה לעומתית מול הדירקטוריון. כמו כן עלו טענות לגבי התנהלותו הבין אישית. רוטשטיין ניהל בעבר את בית החולים שיבא והחל לשמש מנכ"ל הדסה בתחילת שנת 2016. ברקע לזימונו לשימוע עומדת גם מחלוקת בינו ובין ארגון נשות הדסה ומינויה של דליה איציק ליושבת ראש הדירקטוריון. 

מנכ"ל הדסה היוצא סיפר בסדרת הכתבות "קריסת מערכות" של ריאד עלי ששודרה בכאן 11 על הקשיים הכלכליים והעומסים שאיתם מתמודד בית החולים. "אני לא יכול לשלם לספקים וחלקם הפסיקו לספק לי תרופות ומתקנים", אמר פרופסור רוטשטיין. "את התרופות האונקולוגיות האחרונות השאלתי מתל השומר. לבית חולים שערי צדק, שנמצא במצב מאוד דומה לשלי, השאלתי תרופות אחרות שהיו לי. יש תרופות שאין לי ואני צריך להסתכל על אנשים בעיניים ואומר: רבותיי אני מצטער, אין לי את הטיפול שאני צריך לתת לכם". 

בתחילת חודש יוני הזהיר פרופסור רוטשטיין בשיחה עם כאן חדשות כי בתי חולים ממשלתיים וציבוריים נמצאים על סף קריסה כלכלית בשל אובדן הכנסות במאות מליוני שקלים. הוא הביע חשש שלא יוכל לשלם את משכורות חודש יולי לעובדים, והוסיף כי לבית החולים שיבא, אותו ניהל בעבר, יש חוב של 200 מיליון שקלים.