רוני דניאל, ארכיון
צילום: קובי ריכטר, TPS

העיתונאי רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73

דניאל שימש במשך 28 שנים פרשן לענייני צבא וביטחון של חדשות 12, וקודם לכן שימש באותו תפקיד בקול ישראל במשך יותר מ-20 שנה. רה"מ בנט ספד לו: "היה קולה של תקופה אחרת" • דובר צה"ל לכאן רשת ב: הוא נזף בנו וביקר אותנו, כמו אב שאוהב את בניו
דורית אסרף מזרחי ועמיחי שטיין
26 ביולי 2021
13:04

העיתונאי רוני דניאל הלך היום (שני) לעולמו בגיל 73. טרם נמסרו פרטים על מועד הלווייתו. ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לדניאל, בפוסט שפרסם בדף הטוויטר שלו בו כתב: "רוני לא היה רק פרשן צבאי. הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד".

רוני דניאל, ארכיון (צילום: משה שי, פלאש 90)

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב סיפר בריאיון לכאן רשת ב על יחסיו של דניאל עם קציני צה"ל. "הוא נזף בנו, הצליף בנו, ביקר אותנו, סנט בנו. היה מרים טלפון ומחנך אותנו. הוא אהב את צה"ל כמו שאב אוהב את בניו. כמו שלוחם אוהב את חייליו", אמר.

דניאל נולד בעיראק בשנת 1947 ועלה לארץ בגיל שלוש עם אמו. הוא גדל בקיבוץ מעוז חיים. בשנת 1965 התגייס לגדוד 906 של הנח"ל ולחם במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה.

בשנת 1971 הצטרף לקול ישראל ושימש כתב תחבורה וחקלאות, ולאחר מכן שימש כתב צבאי. בהמשך ניהל את חטיבת החדשות בתל אביב. במסגרת תפקידו סיקר דניאל את פעילויות צה"ל במלחמות ישראל השונות. במלחמת יום הכיפורים התלווה לכוחות גולני בקרב על כיבוש החרמון. הדיווח שודר בקול ישראל ב-23 באוקטובר 1973.

בשנים 1992 עד 1993 היה דניאל בין מגישי התוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית. בשנת 1993 עם הקמת ערוץ 2, הצטרף לתחנה ושימש בתפקיד כתב ובהמשך פרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות של ערוץ 2, היום "חדשות 12".

דניאל הניח אחריו שני ילדים.