הצעירה שחצתה לסוריה

הצעירה שחצתה לסוריה לפני כחצי שנה תרצה 8 חודשי מאסר

סנגוריה מסרו: "מקווים שהיא תוכל לפתוח דף חדש לאחר שחרורה ממאסר" • הצעירה חצתה את הגבול בחודש פברואר השנה והוחזרה לאחר כמה ימים במסגרת עסקה עם משטר אסד
אורלי אלקלעי
26 ביולי 2021
14:07

בית משפט השלום בנצרת גזר היום (שני) שמונה חודשי מאסר על הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה בחודש פברואר 2021, והושבה לישראל. עורכי דינה של הצעירה, איאד עזאם וענת יערי מהסנגוריה הציבורית, מסרו: "בית המשפט קיבל את טענותינו שיש להתחשב בנסיבות הייחודיות של הצעירה וגזר עליה עונש מאסר מתון ומידתי. אנו תקווה שהיא תוכל לשים את האירוע מאחוריה, ועם שחרורה ממאסר תוכל לפתוח דף חדש". 

בחודש מאי האחרון פורסם לראשונה בכאן חדשות שהצעירה ברחה מהמוסד שבו היא שהתה. המוסד, שנמצא תחת פיקוח של משרד הרווחה, דיווח לפרקליטות שהיא עזבה ללא הודעה מוקדמת. יום לאחר מכן היא אותרה בפזורה הבדואית והועברה לטיפול הרשויות. 

הצעירה חצתה את הגבול לפני כחצי שנה והוחזרה לאחר כמה ימים במסגרת עסקה עם משטר אסד. ישראל החזירה תמורתה שני רועי צאן לסוריה והעבירה תמורה נוספת שהפרטים עליה נותרו חסויים. כמה ימים לאחר פרסום פרטי העסקה, התקבלו דיווחים שישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישת מיליוני מנות חיסון רוסיות לקורונה, שיועברו לסוריה.

במערכת הביטחון שללו לאחר חזרתה את האפשרות שהייתה במגע עם גורמי טרור סביב מעברה את הגבול. הצעירה נחקרה בסוריה לאחר שנתפסה, אך לא עברה התעללות או עינויים בזמן שהותה שם. לפי גורמים במערכת הביטחון, המניע של הצעירה לחצות את הגבול היה הרפתקנות, ללא מטרה מוגדרת. מחשבון הפייסבוק שלה עולה שהיא נהגה לטייל בכל רחבי הארץ, כולל בשטחים ובערים הפלסטיניות.