-
צילום: אבי דרור, ויקיפדיה

"לא האמינה בחיסונים, עכשיו התינוקת והילדים מחכים לה בבית": מאבק על חיי היולדת

בת ה-38 מאושפזת במצב קריטי אחרי שנדבקה בקורונה. מצבה של התינוקת טוב. אחותה סיפרה לכאן חדשות על הסיבה בגינה לא התחסנה
איציק זוארץ
26 ביולי 2021
16:20

הרופאים ממשיכים להיאבק על חיי היולדת שחלתה בקורונה: אישה בת 38 מאשקלון, מאושפזת בבית החולים וולפסון במצב קריטי, לאחר שלקתה בתסמינים קשים של קורונה. אחותה סיפרה לכאן חדשות שראוי לא התחסנה כיוון שהיא "היא לא האמינה בחיסונים וטענה שהקורונה לא מסוכנת". מצבה של התינקות שילדה טוב ויציב. 

"היא במצב קריטי, במצב של סכנת חיים אבל היא מקבלת טיפול טוב ונקווה שיהיה לנו סיפור הצלחה. היא חולת קורונה שהסתבכה, עוד לפני הלידה לא הרגישה טוב". אמרה. "אני מבקשת שכולם ילכו להתחסן ויתפללו לשלומה. יש לה ארבעה ילדים בבית ותינוקת קטנה שהיא עוד לא ראתה". 

על ההתעקשות לא להתחסן אמרה אחותה: "היא לא התחסנה, שאלה טובה למה לא. היא עקרונית אמרה שהיא בהיריון ואין צורך להתחסן ואמרה גם הרבה שטויות, היא אמרה שהיא לא מאמינה בחיסונים ולא חושבת שקורונה יכולה לפגוע בצעירים. אבל זה כבר לא משנה, אני קוראת לכולם ללכת ולהתחסן ולשמור על הבריאות שלהם, אין צורך להתווכח עם המדענים והרופאים וכל מי שעוסק בקורונה". 

מה קרה לחיסון הישראלי? | עוד יום

בת ה-38 ילדה בשבת לידת חירום, הועברה אל בית החולים וולפסון מבית החולים ברזילי במצב קריטי לטיפול במכשיר אקמו. צוות בית החולים וולפסון נלחם על חייה. היא הגיעה לבית חולים בעקבות הידרדרות במצבה - שם נאלצו לבצע לידת חירום ולאחר הלידה התדרדר מצבה עוד יותר.

צוות של בית החולים וולפסון שכלל אחות חדר ניתוח, רופא ניתוחי לב וטכנאי לב ריאה, יצא בראשותו של מנהל ניתוחי הלב, ד"ר חגי דקל, לבית החולים ברזילי ושם חיבר אותה למכשיר אקמו ופינה אותה למחלקת טיפול נמרץ כללי בוולפסון, שם נלחם צוות בית החולים על חייה. התינוקת שיולדה בניתוח חירום עדיין מאושפזת בברזילי, מצבה טוב.