כרמלה מנשה ורוני דניאל

"אהבתי אותו כמו אח": כרמלה מנשה נפרדת מהחבר והקולגה רוני דניאל

"הוא היה נכנס לשטח כשכתבים צעירים חששו. בשקט סייע לחיילים ולכל מי שביקש ממנו עזרה. הוא היה מחוספס - אבל כל כך רגיש": בקול חנוק מדמעות, סיפרה הכתבת והפרשנית הצבאית של כאן חדשות על מי שהיה חלק בלתי נפרד מהקריירה העיתונאית שלה במשך 50 שנה
כרמלה מנשה
26 ביולי 2021
20:56

הכתבת והפרשנית הצבאית של כאן חדשות, כרמלה מנשה, נפרדה הערב (שני) מהקולגה הוותיק וחברה הטוב, הפרשן הצבאי של חדשות 12 רוני דניאל, שהלך היום לעולמו. "אהבתי אותו כמו אח", סיפרה מנשה בקול חנוק מדמעות בחדשות הערב בכאן 11. "בשקט הוא סייע לחיילים ולכל מי שביקש ממנו עזרה. הוא היה מחוספס - אבל כל כך רגיש ועם נשמה נהדרת. ואת הצדדים האלה לא הכירו", המשיכה.

כרמלה מנשה הכירה את רוני דניאל במשך כ-50 שנה, מאז צעדיו הראשונים בעיתונות. הוא הגיע לרדיו "קול ישראל" לפניה והיה כתב צעיר שסיקר חקלאות. "עליו כתבו את השיר על הבחור שעזב את הקיבוץ. הוא בא לחדשות ממעוז חיים עם סנדלים, ונשאר עם סנדלים - קיבוצניק בנשמה שלו. אף פעם לא התבייש להגיד שהוא נולד בעיראק", אמרה כרמלה.

מנשה מבקשת לשבח גם את הצד המקצועי של דניאל. "הוא היה פטריוט ועיתונאי כמו שצריך להיות עיתונאי. הוא היה נכנס לשטח כשכתבים צעירים חששו. לא עניין אותו אם מסוכן לסקר - הוא רק רצה ללכת עם החיילים". היא מספרת על המפגש האחרון שלהם יחד, באזכרה לבן של השחקן שלמה וישינסקי. "רונית ורדי אמרה לי שהיא רוצה לצלם אותי עם רוני, והצטלמנו ביחד. הוא פשוט היה בן אדם".

"רוני היה ארץ ישראל הטובה, כך אזכור אותו": אריה גולן נפרד

אריה גולן, מגיש הבוקר הזה בכאן רשת ב, וחברו של רוני דניאל מימי קול ישראל ספד לו מוקדם יותר היום. "בתחילת השבוע פגשתי חבר מהרדיו בבית קפה. 'פחד אלוהים, אמרתי לו. החברים מתים לנו מימין ומשמאל'. הוא השיב שהפגזים נופלים קרוב אלינו. היום הפגז כבר נפל ממש במרחק מילימטר, רוני דניאל מת מדום לב רק בן 73", אמר גולן.

"רוני היה בן אדם אמיתי: הוא ידע לרגוז וידע לאהוב. את הצבא אהב דניאל יותר מכל, יש אומרים יותר מדי", המשיך גולן. "הוא היה בין העיתונאים הבודדים שעשו שירות צבאי אמיתי. סיפרו שכאשר הגדוד של סגן אלוף רוני דניאל מגיע לפעילות בעזה, הסיסמה הייתה: רוני בשטח - עזה במתח. רוני אהב את הצבא, אבל אהב מאוד מאוד גם את עבודת האדמה. בחופשות היה נוסע לדודו בקיבוץ ועובד בפלחה, פועל חקלאי לכל דבר. רוני היה כתב שטח, וגם פרשן באולפן, כאב את מות בנו ואהב את ילדיו וגם הרפתקן בלתי נלאה. רוני היה ארץ ישראל הטובה. כך אזכור אותו".

"עיתונאי נשמה, קולגה וחבר": רועי שרון נפרד

"בשנים האחרונות הצמידו לו את הדמות של המיליטנט המוגזם - והוא אהב את זה", אמר הכתב הצבאי של כאן חדשות רועי שרון, בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. "הוא היה עיתונאי מספיק וותיק בשביל ליהנות ולהשתעשע מהדאחקה הזאת. תמיד ידע לתת מילה טובה לעיתונאים צעירים. כיוון שהיה לוחם ומפקד, היה לו פער על כל הכתבים הצבאיים. הידע והניסיון המבצעי שלו, כולל סיקור הקרב של לוחמי גולני על מוצב החרמון במלחמת יום הכיפורים, היה אדיר".