בית ספר, אילוסטרציה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת יותם אוקון: קטינה נוספת שוקלת להתלונן נגד המורה החשוד בעבירות מין

כתב אישום נגד יותם אוקון צפוי להיות מוגש בשבוע הבא • מעצרו הוארך בשלושה ימים
איתי שיקמן
27 ביולי 2021
13:59
עודכן ב 21:17

פרשת המורה יותם אוקון: כתב אישום צפוי להיות מוגש נגד יותם אוקון כבר בשבוע הבא, כפוף למיצוי החקירה. לכאן חדשות נודע היום (שלישי) כי קטינה נוספת שוקלת להגיש תלונה נגד המורה בימים הקרובים. אמה של ילדה נוספת שנפגעה לפי החשד מאוקון העידה אמש במשטרה. חוקרי ילדים של שירותי הרווחה צפויים לגבות עדות מהילדה בימים הקרובים.


מעצרו של יותם אוקון הוארך היום בפעם השלישית - הפעם בשלושה ימים נוספים. הוא חשוד בעבירות מין בתלמידה בת 12. המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של אוקון כדי לאפשר לחוקר ילדים לגבות עדות מילדה נוספת. אם הילדה מסרה אמש עדות במשטרה.

השופטת שהאריכה את מעצרו של אוקון היום אמרה:  "בפתח הדיון הציג נציג החוקרת מסמך השלמות מהפרקליטות, בנוסף הוצגה לי הערכת מהימנות לחקירות הקטינה. עוד הוצגה עדות נוספת, ממנה עולה חשד לעבירות מעשה מגונה, כולל מגע בבת כ-13-12".

גורמים במשרד החינוך מסרו כי בשל ההתנהגות של אוקון, הוא הועבר מתפקיד של מחנך לתפקיד מקצועי. עם קבלת הדיווח על אירועים מיניים - החל הליך פיטוריו. מבית הספר נמסר בתגובה: מרגע שהגיע אליו מידע קונקרטי - הוא פעל ללא דיחוי ובהלימה לנהלים.