הלווית רוני דניאל
צילום: פלאש 90

העיתונאי רוני דניאל הובא למנוחות

דניאל בן ה-73, מהפרשנים הבכירים והמוכרים בישראל זה עשרות שנים, נפטר מדום לב השבוע • גנץ: "הצבריות שלו דקרה דרך המסך את הלבבות של כולנו, וגרמה לנו לא רק לדבר אליו אלא להקשיב לו"
איתי בלומנטל
29 ביולי 2021
16:45
עודכן ב 17:58

העיתונאי רוני דניאל הובא היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין קריית שאול בתל אביב. לפני שלושה ימים, בשעות הבוקר, נמצא דניאל בן ה-73 ללא רוח חיים בדירתו בעיר, לאחר שלקה באירוע לבבי. 

שר הביטחון בני גנץ ספד לו: "לא מייצרים כבר אנשים כמו רוני. ניסיתי להיזכר מתי פגשתי אותו בפעם הראשונה ולא הצלחתי. נראה שתמיד היה שם, ואנחנו כולנו כאן כי רוני היה העיתונאי הכי צבר שיש. הצבריות שלו דקרה דרך המסך את הלבבות של כולנו, וגרמה לנו לא רק לדבר אליו אלא להקשיב לו".


ההודעה על דבר מותו של הפרשן לענייני צבא וביטחון של חדשות 12 הייתה פתאומית, ואחריה ספדו לו קולגות, פוליטיקאים ובכירים במערכת הביטחון. ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לו בפוסט שפרסם בדף הטוויטר שלו: "רוני לא היה רק פרשן צבאי. הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד".

הכתבת והפרשנית הצבאית של כאן חדשות, כרמלה מנשה, נפרדה מהקולגה הוותיק וחברה הטוב. "אהבתי אותו כמו אח", סיפרה מנשה בקול חנוק מדמעות בחדשות הערב בכאן 11. "בשקט הוא סייע לחיילים ולכל מי שביקש ממנו עזרה. הוא היה מחוספס - אבל כל כך רגיש ועם נשמה נהדרת. ואת הצדדים האלה לא הכירו", המשיכה.

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב סיפר בריאיון לכאן רשת ב על יחסיו של דניאל עם קציני צה"ל. "הוא נזף בנו, הצליף בנו, ביקר אותנו, סנט בנו. היה מרים טלפון ומחנך אותנו. הוא אהב את צה"ל כמו שאב אוהב את בניו. כמו שלוחם אוהב את חייליו", אמר.

דניאל נולד בעיראק בשנת 1947 ועלה לארץ בגיל שלוש עם אמו. הוא גדל בקיבוץ מעוז חיים. בשנת 1965 התגייס לגדוד 906 של הנח"ל ולחם במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה. בשנים 1992 עד 1993 היה דניאל בין מגישי התוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית. בשנת 1993 עם הקמת ערוץ 2, הצטרף לתחנה ושימש בתפקיד כתב ובהמשך פרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות של ערוץ 2, היום "חדשות 12".