מישל טרוני ודניס צ'רקוב
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מישל טרוני

בעקבות תחקיר כאן חדשות: המשטרה פתחה בבדיקה בפרשת דניס ומישל

ביחידה הארצית לחקירות הונאה התקבלה תלונה, לפיה "החברה הפעילה הונאת פונזי", ובימים הקרובים תתקבל החלטה במשטרה אם לפתוח בחקירה רשמית
דניאל אלעזר
27 ביולי 2021
22:01

בעקבות תחקיר כאן חדשות על חברת אמוזה, בבעלות כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ׳רקוב, שהעלה חשד כי החברה פעלה בשיטת הונאת פונזי - המשטרה פתחה בבדיקה בחשד להונאת משקיעים.

לפני כמה ימים התקבלה תלונה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, עם פירוט ממצאי תחקיר כאן חדשות. בין היתר נטען בתלונה כי "החברה הפילה בפח מעל ל-1,200 ישראלים, בהם צעירים, חיילים ואימהות חד הוריות שהשקיעו מיליונים בקניית מוצרים דיגיטליים שלא היו ולא סופקו ללקוחות״.

עוד נכתב כי ״החברה הפעילה במשך שנה וחצי הונאת פונזי, תוך התחמקות מרשויות החוק ויצירת מצג שווא, הונאה, מרמה, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון והונאות מס שונות״.

תחקיר שיטת אמוזה - החלק הראשון 

היחידה הארצית לחקירות הונאה העבירה היום (שלישי) את התלונה למחלק ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, ובימים הקרובים פרטי התלונה ייבדקו. לכאן חדשות נודע כי בזמן הקרוב תלונות נוספות יוגשו למשטרה, ובהתאם להתרשמות החוקרים, הבדיקה עשויה להפוך באופן רשמי לחקירה פלילית.

בתוך כך, משקיעים רבים פנו לאחרונה לחברת אמוזה, וגם ישירות אל בעליה - מישל טרוני ואריאל אהרוני - בדרישה לקבל את כספם חזרה. אולם, לדבריהם, במשך זמן רב החברה נעלמה ולא ניתן להשיגה באף אמצעי תקשורת.

תחקיר שיטת אמוזה - החלק השני

נוסף על הבדיקה המשטרתית, באמוזה נערכים גם לתביעות אזרחיות שיוגשו בקרוב נגד החברה מצד משקיעיה הרבים. לכאן חדשות נודע כי בעלי אמוזה החלו ליצור קשר לאחרונה עם עורכי דין ובעלי מקצוע שונים, במטרה שאלה יספקו לחברה חוות דעת שתציג שהחברה לא פעלה בשיטות הונאה של פונזי ופירמידה. באמוזה סבורים שבאמצעות חוות הדעת הזאת יוכלו לטעון משפטית שהחברה לא הפרה את החוזה מול משקיעיה, והדבר יסייע לה משפטית מלהשיב למשקיעים את הכספים הרבים שהופקדו לחברה ונאמדים במיליוני שקלים.