מתוך חשבון הטיקטוק של בן ווגנר

"ברברים, תחזרו לישראל": יפנים ברשת זועמים על שבירת המיטה באולימפיאדה

שחקני נבחרת הבייסבול של ישראל פרסמו בטיקטוק סרטון שבו הם בודקים "כמה ישראלים צריך כדי לשבור מיטה". אזרחי המדינה המארחת לא שתקו • הוועד האולימפי: "רואים בחומרה רבה את מעשה הקונדס הילדותי"
ליאן וילדאו
28 ביולי 2021
09:13

תגובות זועמות לסרטון טיקטוק שהעלה שחקן נבחרת הבייסבול של ישראל לטוקיו 2020, בן ווגנר, שמראה את שחקני הנבחרת "בוחנים" את עמידות המיטות בכפר האולימפי ושוברים אחת. "רק התחילה אולימפיאדה בתקופה כל כך קשה, למה היה צריך לשבור מיטה? חבל ועצוב לראות", צייץ גולש יפני בתגובה לפרסום הסרטון בכאן חדשות. "למה הם הגיעו? צאו מיפן, אתם אידיוטים", קראו אחרים. "ברברים, תחזרו מהר לישראל". היו שהשליכו מהמעשה על המדינה כולה וכתבו: "ישראל היא כל כך טיפשה", "ידעתי שאלה בני ישראל" ו-"סביר להניח שאני שונא את ישראל בגלל פעולות שאני לא מבין".

 

היה גם מי שדרש פיצוי: "לפי החוק היפני, נזק לרכוש הוא פלילי, אנא החזירו לי". אחרים הציעו בכעס: "אין צורך להחליף את המיטה ההרוסה. אתה יכול לישון על הרצפה".

"כמה ישראלים צריך כדי לשבור את אחת ממיטות הקרטון?", שאל ווגנר בתחילת הסרטון ואז השחקנים קפצו על מיטה בחדר עד שפורקה. כבר מפתיחת האולימפיאדה ספורטאים ממדינות שונות תיעדו נזקים במיטות הקרטון בחדריהם. המיטות עשויות קרטון ממוחזר כדי לצמצם את הנזק הסביבתי. יש הטוענים גם שהמיטות עשויות קרטון כדי לאפשר רק לאדם אחד לשהות עליהן וכך למנוע קיום יחסי מין.

מהוועד האולימפי בישראל נמסר: "ראינו את הסרטון ומיד הזמנו לשיחה את המנהל המקצועי של הנבחרת, פיטר קורץ, וביקשנו להבין במה מדובר ולקבל הסבר על המעשה. לדבריו, השחקנים ביצעו מעשה קונדס ילדותי. הם התנצלו והביעו חרטה על מעשה השובבנות הזה. הוועד האולימפי בישראל רואה מגנה התנהגות זו ורואה בחומרה רבה מעשה זה. המסר הברור הועבר לשחקנים".

מהאגודה הישראלית לבייסבול נמסר: "אנו רואים בחומרה את התנהלות השחקנים. לאחר שיחה עם השחקנים המעורבים, הובהר להם על ידי האגודה כי התנהגות זו אינה מקובלת ואינה תואמת את סטנדרט ההתנהגות המצופה משחקני נבחרת ישראל. השחקנים המעורבים הביעו את התנצלותם על המקרה וציינו כי למרות המטרה ההומוריסטית של הסרטון, הוא אינו תואם ואינו מכבד את מעמדם כשחקני נבחרת ישראל".