יסמין מועלם

בחירות העורכים - כאן 88 | 27.7.2021

עדכון אחרון - 27.7.2021
מערכת כאן
28 ביולי 2021
15:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

גבע אלון - Change

האלבום החדש של גבע אלון Follow היה אמור לנחות כאן כבר בשנה שעבר אבל הקרונה כמו הקורונה דחתה גם את זה. הסינגלים המשיכו לצאת וחלקם כללו התנסות ראשונה ופחות אופיינית של אלון במוזיקה אלקטרונית. האלבום אומנם סימן חזרה לאנגלית אבל מוזיקלית גבע הרחיב את פלטת הצבעים. כעת עם צאת האלבום יוצא גם סינגל נוסף. השיר Change הוא חזרה למקורות פר אקסלנס. הגיטרה חוזרת לקדמת הבמה ועושה רושם כי גבע נמצא באזור הנוחות שלו.

יסמין מועלם - מחילה

יש מעט מאוד אנשים שיוכלו להגיד שהשנתיים האחרונות בעולם באמת עשו להם טוב. יסמין מועלם היא אחת מהם. בינואר 2020 היא הוציאה את "מסיבה" עם הראפר שקל, שהפך ברגע ללהיט ומיקם אותה כאחת ההבטחות הגדולות של התקופה במוזיקה הישראלית. והיא קיימה את ההבטחה. אלבום הבכורה שלה, "אריה", גרף שבחים מקצה לקצה והביא אותה לשתף פעולה עם כמה מהאמנים המצליחים בארץ. שבועיים אחרי שהלהיט הגדול שלה זכה בפרס שיר השנה של אקו"ם, יסמין מוציאה סינגל חדש בדרך לאלבום שני. השיר "מחילה" הוא בלדה מלנכולית אך גרובית עם מילים כנות עליהן כתבה מועלם בפוסט ""לא חושבת שמעולם הרגשתי כל כך חשופה".

James Blake - Say What You Will

מאז אלבום הבכורה שלו לפני עשור, ג'ימס בלייק עבר דרך ארוכה - עם שלושה אלבומים נוספים וכמה קאברים ביתיים נהדרים מתקופת הקורונה (רק הוא ופסנתר). כעת הוא חוזר עם אלבומו החמישי, Friends That Break Your Heart, שעתיד לצאת בספטמבר. הסינגל הראשון מתוכו, Say What You Will, הוא שיר מינימליסטי ויפה שנבנה לאט ועוסק בשלווה שג’יימס מוצא בלשמוח במקומו, בלי להתייחס לכמה אחרים מצליחים יותר. “זה משהו שכולנו צריכים להתמודד איתו איכשהו”, הוא מספר. הקליפ ממחיש את המסר בצורה הומוריסטית מאוד. בתור ״יריבו״ של ג׳יימס משחק המוזיקאי פיניאס (מפיקה ואחיה של בילי אייליש, ולא, הוא לא מעורב בשיר אפילו). “מניסיוני, אין מוזיקאי אחד שאין לו מישהו כמו הבחור בקליפ, סוג של יריב. בסופו של דבר צריך לשאוף למקום של: ‘אני שלם עם מי ומה שאני והיכן שאני נמצא׳״.

The Lathums - How Beautiful Life Can Be

נמצאה תרופה חדשה נגד דיכאון! שתיים וחצי דקות של אופטימיות מדבקת מתנת ההרכב הבריטי The Lathmus. עם מבטא בריטי כבד באווירת Parklife של בלר פוגש את Ob-La-Di, Ob-La-Da (רק בלי לעצבן) של הביטלס, ההרכב הצעיר מנסה לשכנע אותנו להתמקד במה שחשוב באמת. אלכס מור, סולן ההרכב כתב עם צאת השיר "אנחנו מרגישים שעכשיו זה הזמן להעריך את הדברים הקטנים והגדולים שאנחנו מתגעגעים אליהם יותר מכל". על הנייר קלישאה חבוטה אבל כשזה עטוף באווירת בריט-פופ, שאנחנו מתגעגעים אליה מאוד, אי אפשר שלא להשתכנע.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים