ביילס
צילום: רויטרס

אלכס שטילוב על פרישת ביילס: "חוסר אחריות"

המתעמל האולימפי דיבר בכאן רשת ב: "לקחה על עצמה להוביל" • ריבקין: "הלם. היא הכוכבת הבלתי מעורערת של המשחקים בטוקיו והיא נשאה הכול על כתפיה"
ליאן וילדאו
28 ביולי 2021
10:29
עודכן ב 13:39

המתעמל הישראלי אלכס שטילוב מתח היום (רביעי) ביקורת על האמריקנית סימון ביילס: "ראינו שהיא עשתה טעות טכנית בקפיצה ויכול להיות שהיה שם רגע של זעם". שטילוב הוסיף בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "בעיניי זה חוסר אחריות. היא לקחה על עצמה להוביל את הקבוצה".

האזינו לריאיון עם שטילוב

נטע ריבקין, המתעמלת האולימפית הישראלית בעבר, התייחסה גם לפרישתה של הכוכבת האמריקנית. בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב אמרה ריבקין שהודעתה של ביילס הפתיעה מאוד. "הלם, אף אחד לא חזה את זה מגיע", ציינה ריבקין.

האזינו לריאיון עם ריבקין

המתעמלת הישראלית בעבר הסבירה כי "אחד הדברים אולי הכי משמעותיים בקושי נפשי מנטלי לעומת פציעה גופנית זה שזהו קושי שלא רואים בחוץ, הספורטאי יכול להיראות כשיר". על ביילס אמרה ריבקין כי היא "עמדה בלחצים שאי אפשר להבין מה עבר עליה. היא הכוכבת הבלתי מעורערת של המשחקים בטוקיו והיא נשאה הכול על כתפיה. בארצות הברית מדברים רק עליה וכנראה זה קצת כבד מדי. הסערת רגשות לא אפשרה לה לתפקד".

המתעלמת האמריקנית סימון ביילס הודיעה הבוקר על פרישה מתחרות הקרב רב מחר. אתמול ביילס פרשה מהתחרות הקבוצתית ואמרה שהיא מתמודדת עם עניין מנטלי. מתעמלת העבר האמריקנית אלי רייזמן, שזכתה בשלוש מדליות זהב אולימפיות, העבירה ביקורת על חוסר המנהיגות והתמיכה באתלטיות לטענתה מצד הנהלת נבחרת ההתעמלות של ארצות הברית, בעקבות פרישת ביילס.

View this post on Instagram

A post shared by Simone Biles (@simonebiles)

בריאיון לרשת CNN אמרה רייזמן: "נבחרת ארצות הברית בהתעמלות היא אסון כבר שנים, ולצערי לא מספיק השתנה כדי שנאמין בעתיד בטוח יותר. זה מעיד בעיקר על חוסר במנהיגות בנבחרת ההתעמלות ובוועד האולימפי של ארה"ב".

לדבריה, "האתלטית הכי טובה שלהם מתקשה, אבל מישהו היה שם כדי לעזור לה? אני כבר לא שם אז אני לא יודעת, אבל כדאי שמישהו ישאל האם סימון ביילס קיבלה את התמיכה שהיא צריכה? האם אתלטים אחרים מקבלים את התמיכה שהם צריכים?". המתעמלת הישראלית נטע ריבקין אמרה על פרישת ביילס בריאיון לכאן רשת ב: "זה הלם, אף אחד לא חזה את זה".