צבי שיסל
צילום: משה שי, פלאש 90

היוצר, הבמאי והשחקן צבי שיסל הלך לעולמו בגיל 75

בתחילת שנות ה-70 הקים שיסל עם אריק איינשטיין את חברת "הגר" והפיק את שבעת אלבומיו הראשונים של איינשטיין. כמו כן הפיק, שיחק והיה שותף לכתיבת התסריט של סדרת הטלוויזיה "לול" • דוד בנו: "גם היום בבוקר צחקנו, הוא הצחיק אותנו עד הרגע האחרון. מודים על כל הזמן שהיה איתו. היו לו חיים מדהימים וסוערים"
שני נחשוני
28 ביולי 2021
11:36

היוצר, הבמאי והשחקן צבי שיסל הלך לעולמו בגיל 75. בתחילת שנות ה-70 הקים שיסל עם אריק איינשטיין את חברת "הגר" והפיק את שבעת אלבומיו הראשונים של איינשטיין. כמו כן הפיק, שיחק והיה שותף לכתיבת התסריט של סדרת הטלוויזיה "לול", שהוקרנה בערוץ הראשון. הוא שיחק בין השאר בסרטים "מציצים", "עיניים גדולות" ו"שבלול". טרם נמסרו פרטים על מועד הלוויתו של שיסל. שיסל הניח אחריו אישה - נועה, ושני ילדים.

שיסל החל את דרכו המקצועית כששירת בלהקת גיסות השריון, ולאחר מלחמת ששת הימים השתתף בהצגה "דבר מצחיק קרה לי בדרך לסואץ", ובסרטים "השכונה שלנו" ו"חצי חצי". שיסל יזם והיה שותף להפקת פסטיבל נואייבה בסוף שנות ה-70. ובשנות ה-80 העתיק את מגוריו לארצות הברית שם עבד בתחום הטלוויזיה וההפקה, לצד מנחם גולן ויורם גלובוס.

גם בשנות ה-90 היה שותף לדרך של איינשטיין וחברים נוספים מחבורת לול, בפרוייקטים נוספים, בהם - קלטת הילדים "כמו גדולים", סרט הקאלט "כבלים", ביים את הסרט על איחוד להקת כוורת ועוד.

דוד שיסל, הבן של צבי, סיפר עליו לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "גם היום בבוקר צחקנו, הוא הצחיק אותנו עד הרגע האחרון. אנחנו בשוק ועצובים מאוד. מודים על כל הזמן שהיה איתו. היו לו חיים מדהימים וסוערים".

האזינו לריאיון עם דוד שיסל

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ספד לו: ״צבי שיסל, היה במאי ושחקן ישראלי יוצא דופן ובעל כישרון נדיר. טביעות אצבעותיו ויצירותיו נשארות בלב ישראלים רבים, שיודעים לצטט פנינים רבות שהוא יצר. לשיסל שמור מקום של כבוד בתרבות הישראלית".