סער ואלקין
צילום: אוליביה פיטוסי וגרשון אלינסון, פלאש 90

הליכוד יאשר את היוזמה שתמנע מסער, השכל ואלקין לשוב למפלגה

לפי ההצעה חברי כנסת שעזבו לתנועה אחרת לא יוכלו לחזור בשמונה השנים הקרובות • ויכוח במפלגה אם למנוע מכולם לחזור או רק מבכירים
מיכאל שמש
29 ביולי 2021
17:41
עודכן ב 21:01

מזכירות הליכוד צפויה לאשר בשבוע הבא החלטה שתמנע מחברי הכנסת שעזבו את התנועה לשוב אליה בשמונה השנים הקרובות. כך עולה מהצעת החלטה שפורסמה היום (חמישי). על המהלך דווח לראשונה בכאן חדשות, והוא נועד למנוע מגדעון סער, זאב אלקין, שרן השכל וחברי כנסת נוספים להתמודד בעתיד במפלגה אם ירצו בכך. 

המהלך יוצא לדרך בעקבות דרישה של בכירים במפלגה, ביניהם חברי הכנסת מיקי זוהר, ניר ברקת וישראל כ"ץ. במסמך נכתב כי "מזכירות הליכוד בהסכמת יו"ר התנועה תוכל לקצר תקופה זו בנסיבות חריגות ומטעמים מיוחדים שתציין בהחלטתה". 

הערב נוצר ויכוח בווטסאפ של המפלגה בשאלה האם לאשר את המהלך.

מיקי זוהר: "מצטרף לדברים, לדעתי ניתן לסייג את זה אך ורק באמצעות רוב של 2/3 ממרכז הליכוד"

חיים כץ: "מצטרף לדברים, לדעתי ניתן לסייג את זה אך ורק באמצעות רוב של 2/3 ממרכז הליכוד"

יואב קיש: "מסכים לגבי מי שכיהן כשר, לא בהכרח נכון למנוע מזוטרים יותר לחזור באישור המזכירות. מצב שונה"

מירי רגב: "למנוע מכולם, משר ומזוטרים. מי שעזב ופעל נגד הליכוד לא יכול לחזור. כמו כן מסכימה עם מיקי לגבי שינוי חוקה 2/3"

כבר חודש שבכירים במפלגה מקדמים מהלך שימנע מחברי כנסת שפרשו לחזור לסיעה. בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות שכמה מחברי הכנסת מעוניינים לשנות את חוקת הליכוד לטובת כך. בשיחה שהתקיימה בין כמה מחברי הכנסת אמר אופיר כץ כי נתניהו לא יתמוך במהלך, ומיקי זוהר השיב לו: "אני רוצה להציע את זה, אני מאמין שהוא יתמוך, אם הוא רוצה שיבוא ויגיד שהוא מתנגד".

ב-8 בדצמבר האחרון הודיע סער על פרישתו מהליכוד ומהכנסת ועל הקמת מפלגת תקווה חדשה. סער מתח ביקורת על נתניהו וממשלתו והודיע על התמודדות על ראשות הממשלה בכנסת ה-24.