עמדת חיסונים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סקר כאן חדשות: כמה מתכוונים להתחסן במנה השלישית?

75% ענו שיתחסנו במנה השלישית אם יוחלט על חיסון לכלל האוכלוסייה • כ-80% חושבים שיש להטיל הגבלות נוספות • 15% טענו שבנט טיפל יותר טוב במגפה, לעומת 46% שהשיבו שראש האופוזיציה נתניהו פעל בצורה עדיפה
ליאל קייזר
29 ביולי 2021
20:48

מספר הנדבקים היומי בקורונה ממשיך לעלות, כשברקע מניין המאושפזים בבתי החולים מגיע לשיא בגל הנוכחי. בעקבות ההחלטה לחסן את בני ה-60 ומעלה במנה שלישית, בסקר שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11, ונערך על ידי מכון קנטאר בניהול דודי חסיד, עולה כי 75.2% מהנשאלים מתכוונים להתחסן אם יוחלט להרחיב את המבצע לגילים נוספים. לעומת זאת 24.8% אמרו שלא יעשו זאת. המספרים דומים גם בקרב הנשאלים בני 60 ומעלה. 

בנוסף נשאל בסקר האם הממשלה מבצעת את הצעדים הנכונים לטיפול בקורונה. רק רבע מהנשאלים השיבו שכן. יותר ממחצית השיבו כי הצעדים אינם נכונים. כמו כן, 80% מהנשאלים בסקר אמרו שיש צורך להטיל הגבלות נוספות על התקהלויות על החוזרים מחו"ל. רק 13% אמרו שאין צורך בכך. 

בסקר נבדק מה חושב הציבור על התנהלות הממשלה בגל הנוכחי. 46% מהנשאלים השיבו שראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו טיפל יותר טוב במשבר הקורונה. לעומתם 15% השיבו שראש הממשלה נפתלי בנט פעל טוב יותר. 28% ענו שאף אחד מהם לא טיפל בצורה טובה במגפה.