חיסון בני נוער
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

למרות התנגדות שרת החינוך: 25 רשויות מקומיות נערכות לחיסון בני נוער בתיכונים

במרכז השלטון המקומי נערכים "לבליץ" התחסנות של בני הנוער ביותר מ-25 רשויות • מנתונים ראשוניים של חיסוני הילדים בגילי 15-12 עולה שאין תופעות לוואי משמעותיות • חיים ביבס: "נעשה הכול, בהסכמת ההורים והילדים, כדי לדאוג לבריאות ולנסות להעלות עד כמה שניתן את שיעור המתחסנים בקרב בני הנוער"
עמיחי שטיין וקטי דור
29 ביולי 2021
20:55
עודכן ב 23:17

למרות התנגדות שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, במרכז השלטון המקומי נערכים "לבליץ" התחסנות של בני הנוער ביותר מ-25 רשויות – גם בתיכונים עצמם. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.  בשלב ראשון, ברשויות שבהן שיעור ההתחסנות של בני 16-12 נמוכים, מתכוונים במרכז השלטון המקומי להקים מתחמי חיסון בכניסה לתיכונים עצמם "ואם צריך אז גם בתוך התיכונים".


יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, מסר: "נעשה הכול, בהסכמת ההורים והילדים, כדי לדאוג לבריאות של הילדים ולנסות להעלות עד כמה שניתן את שיעור המתחסנים בקרב בני הנוער, כדי להוריד את התחלואה". 

בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי מנתונים ראשוניים של חיסוני הילדים בגילי 15-12 עולה כי אין תופעות לוואי משמעותיות. החשש המרכזי היה מדלקת שריר הלב. בגילים אלה נצפו מקרים בודדים של תופעות לוואי שדומות לשכיחות באוכלוסיה - גם ללא החיסון.


הבוקר שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער התייחס בריאיון בלעדי לכאן רשת ב למתקפות נגד חברת מפלגתו, שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, בשל עמדותיה בנוגע להתמודדות עם הקורונה. "לא אהבתי שהיו נגדה התקפות אנונימיות", אמר סער לתמר אלמוג ומוטי גילת. "לא בכל הדברים אני רואה עין בעין עם שרת החינוך. צריך לדעת להכיל עמדות שונות גם בתוך הממשלה. בסופו של דבר יש החלטות והן מחייבות". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מזכיר הממשלה שלום שלמה נפגש עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון וחיזק אותה על רקע המתקפות נגדה. מזכיר הממשלה אמר לשרת החינוך בשיחה שהוא מגנה את ההתקפות נגדה וכי אין כל בסיס לטענות שנשמעות.

למרות הפגישה הלבבית עם שלום שלמה, בתקווה חדשה חושדים שגורמים אחרים בלשכת ראש הממשלה הם האחראים לתדרוכים והמתקפה על שרת החינוך. שאשא ביטון, מצידה, אמרה היום כי "הקמפיין חסר התקדים, התדרוכים וההשמצות המתנהלים נגדי בימים האחרונים, לא ירתיעו אותי".