יהודה ושומרון, חיילי צה"ל
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

חמאס מגביר מאמצים להוציא פיגועים מיהודה ושומרון נגד ישראלים

משוחרר עסקת שליט, עבדאללה עראר, פועל מתחילת השנה לגייס עשרות פעילים מהגדה. בחודשים האחרונים הוא הגביר את הקצב. עראר נחשב למגייס כריזמטי שהשיטה שלו ברורה: שולח מעזה הוראות מפורטות בטלפון להכנת מטעני חבלה
גל ברגר
31 ביולי 2021
20:47

חמאס הגביר לאחרונה את המאמצים להוציא פיגועים מיהודה ושומרון בהכוונה מרצועת עזה. אחד הפעילים הבולטים במאמצי הגיוס הוא עבדאללה עראר, ממשוחררי עסקת שליט, שבחצי השנה האחרונה יצר קשר מעזה עם עשרות פלסטינים בגדה בניסיון לגייס אותם לפיגועים נגד ישראלים בשם חמאס. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

עראר היה מחוטפי ששון נוריאל שנרצח ב-2005 בידי חבר של עראר לחוליה, ויושב בעזה לאחר שגורש מהארץ בעסקה לשחרור גלעט שליט. בניסיונותיו לגייס מחבלים פוטנציאלים, עובד עראר מסביב לשעון בחצי השנה האחרונה על יצירת קשר, בטלפון או דרך האינטרנט והרשתות החברתיות, עם כ-60 פלסטינים. למעשה, הוא פנה לקרוב למאה איש בשנתיים האחרונות, ובחודשים האחרונים הוא הגביר את הקצב - כשבחלק מהמקרים הוא אף מצליח לגייס לשורות ארגון הטרור.

ניחן בכישרון לגייס פעילי טרור חדשים ביהודה ושומרון. פעיל חמאס בעזה, עבדאללה עראר

רק לאחרונה תפסו כוחות הביטחון חמישה פלסטינים שגוייסו על ידי אותו עבדאללה עראר - שלושה מג'נין ועוד שניים משכם ובית לחם. גורמים שמכירים את הפעיל השאפתן אומרים שהוא ניחן בכישרון לגייס פעילים חדשים מבלי שהוא מעביר להם אפילו שקל אחד, אם כי היו גם מקרים שהבטיח לשווא כסף למגוייסים, מה שגרם להם לנתק איתו קשר.

עראר מגיע לתקשורת עמוקה עם המגוייסים, כולל הנחיות אופרטיביות כיצד לעשות פיגועים נגד ישראלים. הוא שולח להם הסברים דרך הטלפון איך להכין מטענים - מהוראות הרכבה ועד המינון המדוייק, איפה לקנות את הציוד הדרוש. הוא אפילו מחבר אותם למומחי חבלה ומנחה אותם לחפש מטרות לפיגועים.

מהוראות הרכבה ועד המינון המדוייק: ההנחיות המפורטות להכנת מטען שנשלחות לפעילים

את ההתפתחויות המדוברות כדאי לקחת בחשבון: כשישראל מתייחסת לעיתים בסלחנות לחמאס בעזה, מחלקת לו דיבידנדים ומדברת על כך שארגון הטרור רוצה שקט והסדרה בעזה - צריך לזכור שיש עוד זרוע לארגון שיושב בעזה. אותה זרוע שפועלת במרץ במטרה להרוג ישראלים באמצעות גיוס פעילים ביהודה ושומרון.