"מפחד לקרוא לזה אונס": צעירים בקהילה הגאה שהותקפו

"מפחד לקרוא לזה אונס": צעירים בקהילה הגאה שהותקפו - נחשפים

הטרדות מיניות נמצאות בשיח בקהילה הגאה בזמן האחרון, אבל לא מקבלות ביטוי טלוויזיוני. בפעם הראשונה, חברים מהקהילה מדברים בפנים גלויות על הטרדות מיניות שעברו ועל "תרבות ההשתקה" הפנימית • לפני חודשיים הוקם עמוד האינסטגרם "תורנו" שנותן במה לעדויות של נפגעים
מיכל רבינוביץ'
31 ביולי 2021
22:49
עודכן ב 07:56

"עברתי פגיעה מינית במסגרת חינוכית שהייתי בה על ידי חבר שהיה מאוד קרוב אליי באותה תקופה",  חושף צלם האומנות דרור אברהם מול המצלמה, נראה שכמעט בלי אוויר. "הגדרתי שברגע שאני אומר די אז די. הוא הפסיק וחזר מיד אחר כך. בלי ההסכמה שלי ובלי קונדום. אני מאוד מפחד לקרוא לזה אונס בגלל התגובה של אלה מבחוץ, אבל מה שאני הרגשתי שם זה שהכריחו אותי לעשות משהו שאני לא רוצה. שללו ממני את האנושיות שלי", המשיך דרור.

העדות של דרור היא אחת מתוך שרשרת. "אי אפשר לתאר כמה שזה בנורמה. הלוואי שאני הייתי המקרה היחיד", הוא משתף בצער. בזמן שגברים ונשים הפסיקו לשתוק וחשפו את מי שתקף אותם, בעידן שבו שיימינג לפוגעים הוא דבר שבנורמה - הנפגעים הלהט"בים דווקא התכנסו בתוך הקהילה הגאה, זאת שנושאת את דגל הפתיחות והליברליות. הם שתקו והסתירו, ואפילו חשבו שזה לגיטימי.

השבוע הם התיישבו מול המצלמה של צוות כאן חדשות, חמישה מתוך רבים ורבות שהחליטו לדבר בפנים גלויות על גל התקיפות המיניות בקהילה. "כשהאווירה היותר מינית הזאת מגיעה עם בורות בנושא של גבולות, זה יוצר סיטואציה רעילה", אומר עומרי פיינשטיין, פרסומאי ומקים מיזם "תורנו" - עמוד אינסטגרם שהוקם לפני חודשיים ומיועד למתן במה לעדויות של חברי הקהילה.

זה לא שיש כאן טורף שמסתובב חופשי, כמו בסיפורים של שי אביטל, אלון קסטיאל או משה איבגי. זה גם לא העניין של טובים מול רעים - אלא התבגרות של קהילה שמתבוננת פנימה על מה שדרוש תיקון ולא מוכנה יותר לוותר לעצמה.