ממשלת בנט-לפיד, ארכיון
צילום: לע"מ

ישיבת הממשלה על תקציב המדינה נמשכה אל תוך הלילה

גורמים המעורים בדיונים אומרים שהושגו הסכמות בין משרדי הבריאות והאוצר
ליאל קייזר ומיכאל שמש
01 באוגוסט 2021
23:37
עודכן ב 07:01

פחות מ-100 ימים נותרו לממשלה להעביר את תקציב המדינה, וישיבת הממשלה לאישורו, שהחלה אתמול בבוקר, נמשכה אל תוך הלילה (שני), כשהשרים מנסים לדאוג כל אחד לנושאים הקרובים לליבו. בעוד חלקים מסוימים בחוק ההסדרים כבר סוכמו וצפוי רוב לאישור התקציב, אחד העימותים החריפים סביב שולחן הממשלה הוא בין משרד הבריאות למשרד האוצר על החלת רפורמת הייבוא גם על התמרוקים ועל הדרישה לתוספת תקציבית למערכת הבריאות, תוספת בסך מיליארד שקלים. שר הבריאות ניצן הורוביץ מאיים להצביע נגד התקציב אם דרישותיו לא ייענו.

במקביל לדיון הממשלה בתקציב, שכולל רפורמה בענף החקלאות ופתיחתו לייבוא מחו"ל, כאלף חקלאים הפגינו מחוץ למשרד החוץ, שם התכנסה הממשלה. שיירת החקלאים נעה מלטרון לירושלים, יצרה עומסי תנועה רבים וקראה לשר האוצר אביגדור ליברמן להתפטר. סגן השר אלון שוסטר, חבר בממשלה, השתתף גם הוא בהפגנה.

בין היתר, שרת הפנים איילת שקד, ניסתה הבוקר להחריג את "קולה זירו" מהמיסוי המתוכנן על משקאות ממותקים. אין כאן גזירות, אלא ניסיון לשנות דפוסי התנהגות - קודם כל לגבי משקאות ממותקים, ישראלים צורכים הרבה סוכר", אמר ליברמן. "אני יודע דבר אחד – אנחנו מסיימים את הישיבה עם תקציב", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט בתחילת הישיבה.

לילה של סחר סוסים | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"