ביטן בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסתמן: ביטן לא יבקש חסינות מהאישומים נגדו

חבר הכנסת שמואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים סבור שסיכויו לקבל חסינות נמוך. הסיבה - הרכב הכנסת והיות תיקיו קשורים בתפקידו הקודם בעיריית ראשון לציון
שלי טפיירו
02 באוגוסט 2021
11:08

מסתמן: ח"כ דוד ביטן מהליכוד יודיע ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי אין בכוונתו לבקש חסינות מהכנסת בעקבות ההחלטה להעמידו לדין על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. השיקולים המנחים את ביטן הם הרכבה הנוכחי של הכנסת והעובדה שחלק ניכר מהאישומים נגדו נוגעים לימי עבודתו בעיריית ראשון לציון, בטרם נבחר לכנסת.

כתב האישום נגד ח"כ ביטן יוגש ככל הנראה כבר בשבוע הבא. לפני כחודש החליט מנדלבליט על הגשת כתב האישום, לאחר שהתקיים שימוע לביטן. אחרי ההודעה של היועמ"ש מסרו עורכי דינו של ביטן, דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי: "ח״כ ביטן סמוך ובטוח כי בתום ההליך המשפטי, בית המשפט יגיע למסקנה המתבקשת שלא נפל כל פגם או פסול במעשיו וינקה אותו מכל רבב״.

ביטן מואשם שקידם עניינים של יזמים ואנשי עסקים בתמורה לכסף מזומן וטובות הנאה בסך של יותר מ־900 אלף שקלים, במסגרת תיק סבוך שכלל תשע פרשיות שונות. לפי החשד הוא עשה זאת הן בתפקידו כסגן ראש עיריית ראשון לציון. בפרקליטות ציינו כי בחקירות שבהן שמר על זכות השתיקה, ביטן לא יוכל למסור את גרסתו.