יותם אוקון

המורה יותם אוקון הואשם באונס תלמידתו בת ה-12

לפי כתב האישום אוקון נאשם בגין עבירות אונס קטינה שטרם מלאו לה 14, ריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 14 ומעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 14
אורלי אלקלעי
02 באוגוסט 2021
12:44

המורה יותם אוקון הואשם באונס תלמידתו בת ה-12. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אוקון, כפי שפורסם בכאן חדשות. לפי כתב האישום, אוקון הואשם בגין עבירות גרם אינוס קטינה שטרם מלאו לה 14, ריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 14 וגרם מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 14.

בשבוע שעבר תלונה נוספת הוגשה במשטרה על ידי קטינה נוספת נגד אוקון. סך הכול ישנן שתי תלונות נגדו. עוד פורסם שבוע שעבר כי אמה של ילדה נוספת שנפגעה לפי החשד מאוקון העידה ביום שני במשטרה. המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של אוקון כדי לאפשר לחוקר ילדים לגבות עדות מילדה נוספת. 

גורמים במשרד החינוך מסרו כי בשל ההתנהגות של אוקון, הוא הועבר מתפקיד של מחנך לתפקיד מקצועי. עם קבלת הדיווח על אירועים מיניים - החל הליך פיטוריו. מבית הספר נמסר בתגובה: "מרגע שהגיע אליו מידע קונקרטי - הוא פעל ללא דיחוי ובהלימה לנהלים".

מעדויות מבית הספר בתל אביב שבו לימד אוקון, שפורסמו בחדשות הערב בכאן 11, מגלות שלצוות החינוכי דווחו לפחות ארבעה מקרים קודמים של הטרדות מיניות לכאורה או התעמרות של המורה בתלמידות ותלמידים בבית הספר.

רוני (שם בדוי), שבתה למדה אצל אוקון, תיארה מקרה שבו הוא בעט בישבנה של הילדה כשישבה על הרצפה בכיתה, ואז השחיל את אצבעותיו בתנועה מגונה דרך אצבעותיה. רוני סיפרה על ההתעלמות של בית הספר מהמקרה, לאחר שבתה התלוננה בפני הצוות. "היא פנתה ליועצת והובטח לה שהנושא יטופל מול המורה. בשיעור לאחר מכן המורה שאל מי הלשין עליו". 

בעדות נוספת, תלמיד לשעבר של אוקון סיפר לכאן חדשות: "הוא לא ראה הבדל בין מורה לתלמיד. במשך שיעורים שלמים הוא היה מדבר על סקס במקום ללמוד מדעים".

מתוך סרטון הטיקטוק שהעלתה תלמידה של אוקון לשעבר