ליברמן

ליברמן לכאן חדשות: "שום דבר לא אידיאלי, יש פשרות"

מקורבי רה"מ תדרכו את החרדים בנוגע לתקציבים הקשורים למגזר • במשרד האוצר מתכוונים להניח את תקציב המדינה על שולחן הכנסת לפני ראש השנה • שר האוצר ליברמן בריאיון לחדשות הערב: "שום דבר לא אידיאלי, יש פשרות. הממשלה יודעת לאן היא הולכת"
כתבי כאן חדשות
02 באוגוסט 2021
20:11
עודכן ב 21:22

בזמן הדיונים על אישור התקציב בממשלה, התנהלו מגעים בין סביבתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לבין הסיעות החרדיות. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, מקורביו של ראש הממשלה תדרכו בכירים במפלגות החרדיות בנוגע לתקציבים שקשורים למגזר החרדי. בימים האחרונים הבטיחו המקורבים לבכירים במפלגות החרדיות: "נשמור על תקציב הישיבות, לא נפגע בדבר הכי יקר לכם".

בתוך כך, בכירים בקואליציה קוראים לצרף את המפלגות החרדיות לממשלה לאחר אישור התקציב בכנסת. על פי הדיווח במהדורה, כמה חברים בסיעת "ימינה" מעוניינים במהלך.

עוד פורסם הערב במהדורה כי במשרד האוצר מתכוונים להביא לקריאה ראשונה בכנסת את הרפורמות של תקציב המדינה עוד לפני ראש השנה. על פי ההערכות, חלק משמעותי מהרפורמות צפויות להיתקל בהתנגדויות, דוגמת הרפורמה בחקלאות והרפורמה בייבוא וברגלוציה. כל הרפורמות כאמור צריכות להיות מאושרות בקריאה שנייה ושלישית עד לחודש נובמבר - אחרת הממשלה תיפול.

הערב במהדורה התייחס שר האוצר אביגדור ליברמן לאישור התקציב בממשלה. בריאיון לדוריה למפל אמר השר ליברמן "זה שקואליציה מורכבת כזו אישרה תקציב פה אחד - זה מסר חשוב למערכת הכלכלית ולמערכת הפוליטית". הוא הוסיף כי "שום דבר לא אידיאלי, יש פשרות. אבל הממשלה הזאת יודעת לאן היא הולכת".

לדבריו, אין שום גזרות כלכליות בתקציב אלא ניסיון לשנות את התנהלות הציבור. באשר להתנגדות שעוררה הרפורמה המתוכננת בענף החקלאות, אמר שר האוצר כי הרפורמה האמורה נועדה לעזור לחקלאים ולצרכנים ולהוביל להוזלה. באשר לחוסר המענה למשבר הדיור בתקציב המדינה, אמר השר ליברמן כי הסיבה לכך היא שדרושה לנושא תוכנית רצינית - "לא לשלוף משהו לא אפוי", לדבריו. ליברמן שב והתחייב כי הקיצוץ במעונות היום ייצא לפועל בוודאות. 

בהכנת הידיעה השתתפו: מיכאל שמש, ליאל קייזר ודוריה למפל