ביצים
צילום: שרה שומן, פלאש 90

שר החקלאות מזהיר את הציבור מביצים תוצרת הארץ: "חלק מהן מוטלות בתנאים לא טובים"

השר עודד פורר לכאן רשת ב על הרפורמה: "ישראל נמצאת במקום הרביעי בעולם במחירי הביצים" | האזינו לריאיון המלא
קלמן ליברמן
03 באוגוסט 2021
08:55

המחאה על הרפורמה בענף החקלאות: שר החקלאות עודד פורר אמר הבוקר (שלישי) כי "ישראל נמצאת במקום הרביעי בעולם במחירי הביצים". פורר הוסיף בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב אזהרה מהביצים תוצרת הארץ: "חלק נכבד מהן מיוצרות בתנאים לא סניטריים. אני רוצה שיהיו תנאים סניטריים יותר טובים ושהעופות שבלולים הללו יהיו ללא כלובים".

האזינו לריאיון המלא עם השר פורר

על הרפורמה עצמה אמר השר כי "החקלאות הוזנחה במשך עשרות שנים על ידי מדינת ישראל. השינוי מאוד קשה לחלק מהאנשים, אף אחד לא אוהב מצב שבו הוא יצטרך להתחרות ויבוא מישהו שיעשה את זה יותר טוב".

אתמול שר האוצר אביגדור ליברמן אמר בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב בכאן 11 כי אין שום גזרות כלכליות בתקציב אלא ניסיון לשנות את התנהלות הציבור. באשר להתנגדות שעוררה הרפורמה המתוכננת בענף החקלאות, אמר שר האוצר כי הרפורמה האמורה נועדה לעזור לחקלאים ולצרכנים ולהוביל להוזלה.

ברקע אי ההסכמות מול שר החקלאות עודד פורר, נראה שיש חקלאים שמנסים למצוא פתרונות מעבר לגדר. בריאיון ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" ברשת ב, סיפר דרור גדיש, חקלאי ממושב עין יהב, כי חקלאים מהערבה התחילו לגדל סחורה בשטח ירדן - בעידוד הממלכה שם. "הריבונות מאפשרת לגדל שם בזול. עלות העבודה שם היא עשירית מאשר בישראל והמים לחקלאות הם חינם", אומר דרור.

"אבא שלי כרגע מתהפך בקברו, הוא היה החקלאי הראשון בערבה שהפריח את השממה בשנת 1959", ממשיך החקלאי גדיש. "אנחנו כמה מושבים וקיבוצים שמחזיקים את גבול ירדן ומנסים לשרוד. מה ליברמן רוצה, שזה יימחק על ידי ירקות מירדן, מטורקיה ומעזה? מה הם רוצים, שמישהו אחר יחזיק את האדמות האלה? אנחנו לא יכולים לשאת את העול של המדינה על הגב שלנו".