שריפה ליד שורש
יונתן זינדל, פלאש 90

הושגה שליטה על השריפה בגבעת שאול בירושלים

יותר מ-300 דונם של חורש טבעי עלו באש במספר מוקדי אש ברחבי הארץ היום - רובם באזור ירושלים. השריפות גרמו לחסימות כבישים, להפסקות חשמל ולפינוי בתים
ורד פלמן וסולימאן מסוודה
03 באוגוסט 2021
11:23
עודכן ב 22:58

הושגה שליטה על כלל השריפות: 13 צוותי כיבוי בסיוע שני מטוסים פעלו לכיבוי שריפה שפרצה הערב (שלישי) ליד אזור התעשייה גבעת שאול. השריפה, שהחלה כשריפת חורש, איימה על מפעל סמוך ובו חומרים מסוכנים. תושבי קו הבתים הראשון הורשו לחזור לבתיהם.

כוחות הכיבוי השיגו שליטה גם על השריפות בהרי ירושלים, בעמק הארזים וליד יער נחשונים מדרום לראש העין. תושבי היישובים שורש ושואבה הורשו לחזור לבתיהם וגם החשמל ביישובים חזר לפעול.  נער בן 16 נפגע משאיפת עשן ויותר מ-300 דונם של חורש טבעי עלו באש. מתחזקת ההערכה שהשריפה ליד שורש לא נגרמה כתוצאה מהצתה.

View this post on Instagram

A post shared by כאן חדשות (@kan_news)

גם ליד יער נחשונים שמדרום לראש העין פרצה שריפת קוצים וחורש. ארבעה צוותים של לוחמי אש פעלו בשטח בין כביש 6 לכביש 444, והם קרובים לשליטה באש. בעקבות העשן ופעולות הכיבוי, כביש 6 נסגר לתנועה במקטע שלפני צומת נחשונים מדרום לצפון.

מפחד המחוז בכבאות: "אנו ניצבים בפתח עידן אקלימי חדש ומסוכן"

לדברי מפקד מחוז ירושלים בכבאות והצלה, "האש השתוללה בחסות מזג האוויר הקיצון שהתאפיין בנתונים מטאורולוגיים חסרי תקדים בעוצמתם. טרם ברורה סיבת הדליקה אבל דבר אחד ברור, האש ניצתה במעשה ידי אדם, אם במזיד או ברשלנות. למי שטרם הפנים זאת אנו ניצבים בפתחו של עידן אקלימי חדש ומסוכן, זהו לא עוד איום הנראה הרחק באופק, לשונות האש כבר מלחחות את שערינו".

נציב כבאות והצלה דדי שמחי אמר מוקדם יותר לכאן חדשות כי נראה שרשלנות היא שגרמה להתלקחות האש. בתוך כך, סגן מפקד מחוז ירושלים בכבאות, תת טפסר אייל כהן, אמר לכאן חדשות: "מדיווח שקיבלנו, כנראה שמדובר בהצתה".

היום ולאורך כל השבוע ישרור עומס חום כבד עד קיצוני ברוב אזורי הארץ. הטמפרטורות הצפויות היום: בירושלים 35 מעלות, בתל אביב 33 מעלות, בחיפה 32 מעלות, בבית שאן 42 מעלות, בבאר שבע 40 מעלות ובאילת עד 42 מעלות.