זן הדלתא
יונתן זינדל, פלאש 90

הווירולוגית פרופ' מיכל לינאל: "הווירוסים הגיעו לאופטימום שלהם, אין להם לאן להשתפר"

החוקרת מהאוניברסיטה העברית הסבירה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על התנהגות הווריאנטים ואמרה כי הזן הבריטי הכחיד את הווירוס המקורי מסין: "המחלה הייתה מורכבת ומבלבלת, אבל דומה"
בחצי היום
03 באוגוסט 2021
19:01

ראש התוכנית לביולוגיה חישובית מהמכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית בירושלים, הווירולוגית פרופ' מיכל לינאל, אמרה היום (שלישי) בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "הווירוסים הגיעו לאופטימום שלהם, אין להם לאן להשתפר ולכן נראה היחלשות של זן הדלתא".

האזינו לריאיון של הווירולוגית פרופ' מיכל לינאל לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב:

לינאל הסבירה כי היום וירוס הקורונה הוא אחר: "קראנו לווירוס הראשון שהופיע בדצמבר 2019, הווירוס מווהאן. בלי לשים לב, כמה חודשים אחרי זה הוא התחלף, נוצר וריאנט קטן שהכחיד את הווריאנט מווהאן. המחלה הייתה מורכבת ומבלבלת, אבל דומה".

היא הוסיפה כי כמה חודשים לאחר מכן הגיע הווריאנט הבריטי (זן אלפא) והסבירה שהוא הראה תכונות אחרות, הדרמטית ביניהן - "הוא הדביק הרבה יותר חזק והוביל את גלי התחלואה באירופה. בדצמבר קרתה אותה תופעה בהודו. היום בעולם יש 75% דלתא ו-20% אלפא", אמרה.

עוד הוסיפה את דעתה ואמרה כי סגר אינו מהווה פתרון. "אנחנו במצב של ניהול סיכונים והיום זה אומר שצריך לקבל מנה שלישית, לעטות מסכה, להשתדל שלא להתכנס ולייצר מנגנון שיאפשר לנהל חיים סבירים כמו בדיקות מהירות, למצוא מודל עבודה. לאנשים מבוגרים ממש חשוב לקבל את החיסון השלישי".