.

כשבוע לאחר ששוחרר מהכלא: כתב אישום חדש נגד בני שלמה

ראש ארגון הפשיעה נאשם בעבירות כלכליות בהיקף של מיליוני שקלים. כתב האישום מייחס עבירות גם לאשתו ולאדם נוסף
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
03 באוגוסט 2021
18:47

שבוע לאחר שראש ארגון הפשע בני שלמה שוחרר מהכלא, פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום היום (שלישי) נגדו, נגד אשתו חן שלמה, ונגד גילי שאלתיאל בגין עבירות של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הצהרה כוזבת לפי חוק מיסוי מקרקעין והלבנת הון בהיקף של כ-8 מיליון שקלים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בבאר שבע להורות על חילוט רכושם של הנאשמים.

מכתב האישום עולה כי שלמה צבר הכנסות ממקור לא ידוע בהיקף של לפחות 6 מיליון שקלים והלבין הון בסכום של לפחות 7.8 מיליון שקלים. מתוכם הלבינו הוא ואישתו סכום של כ-3 מיליון שקלים. בנוסף, הלבינו הזוג יחד עם גילי שלתיאל 4 מיליון שקלים ברכישת נכסים עבור שלמה, שנרשמו על שמו. עוד עולה כי בני הזוג דיווחו במשך שנים לרשויות המס דיווח כוזב על כך שהם עובדים כשכירים בתחום הפירות והירקות.

על פי כתב האישום קיבל שלמה ארבעה מגרשים מרשות מקרקעי ישראל במושב חלץ בפטור ממכרז, תוך שהוא מציג מצג שווא שהמגרשים נועדו לאחרים. שלמה דאג שהמגרשים יירשמו על שם אנשי קש תוך דיווחים כוזבים לרשות מיסוי מקרקעין. החקירה בוצעה על ידי היחידה המרכזית לכיש במשטרת ישראל ויחידת יהלום ברשות המיסים.

במשטרה חושדים שמקור הכסף שהולבן הוא קו הלוואות בשוק האפור והימורים. עם הכסף הזה העבריינים קונים רכוש ורושמים אותו על אנשים אחרים. בנוסף להגשת כתב האישום נגד שלמה, חקירה סמויה שקיימה ימ"ר לכיש הפכה היום לגלויה, ובמסגרתה נעצר מי שסומן כסגנו של שלמה, אייל נגר, והוחרמו מכוניות יוקרה וציוד שלפי החשד שימש את הארגון.