אסף אמדורסקי

בחירות העורכים - כאן 88 | 3.8.2021

עדכון אחרון - 3.8.2021
מערכת כאן
04 באוגוסט 2021
15:12

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אברסט ורננה נאמן - בינתיים

ב-2020, צץ בנוף המוזיקלי של תל אביב פרויקט בשם אברסט: צמד חדש של איתמר פינצי, שאולי מוכר יותר כסולן של להקת "מונטי פיורי", יחד עם המפיק וה-DJ יוספי שלמה, שפועל בין היתר תחת השם Mo Huv. המטרה: יצירת סינת'פופ מתוק, נעים וקייצי בעברית. האמצעים: סינתיסייזרים נוצצים, שירה שרמנטית, וטקסטים על ריחופים, נפילות, חלומות, כוכבים ועננים. השיר החדש של אברסט, שנקרא "בינתיים" והופק בשיתוף עם אביחי טוכמן, נשמע כמו הגרסה האופטימית יותר של Come Back and Stay של פול יאנג. כדי להשלים את האפקט השמימי, צירפו אליהם חברי אברסט שחקנית חיזוק: הזמרת, היוצרת ונגנית הנבל רננה נאמן.

אסף אמדורסקי - רצינו פלא

כמו בסינגל "את ואני נוסעים לאט" גם הפעם אסף אמדורסקי ממשיך באווירה הרגועה וההפקה היחפה והנעימה שמזוהה מאוד עם האלבום "אסף אמדורסקי (השני)". האווירה הזו שיש בה געגוע נוסטלגי משרתת את "רצינו פלא" שעוסק בציפייה של פעם למציאות של עכשיו. רצינו פלא, אי שם, אבל נשאבנו לשגרה, או לדבריו "שיגרה היא כלא - רצינו פלא", ורק "שלא נסיים כמו ההורים". אמדורסקי הצליח לקלוע בול לתחושה, אולי החזקה ביותר בתקופה הזו- הגיע הזמן לצאת מהמסכים ולהתרפק קצת על הטבע, שנוכח כל כך גם במילים של השיר וגם בגיטרה העדינה והשקטה שמנגנת כולה זריחה ורוגע.

Big Red Machine Feat. Fleet Foxes & Anais Mitchell - Phoenix

בספטמבר 2011, רגע אחרי שהוציאו אלבומים מצליחים, הופיעו ההרכבים "בון איבר" ו-"פליט פוקסס" באופן חד פעמי ביחד. זה קרה בפיניקס, אריזונה. לאכזבת המעריצים, ההופעה הזו לא הולידה טור משותף ברחבי העולם, אבל מסתבר שכן יצא ממנה שיר. המילים של Phoenix נולדו מתוך שיחה שהתנהלה בבקסטייג' בערב ההוא בין ג'סטין ורנון ורובין פקנולד, מנהיגי שני ההרכבים, אך הם נזנחו והתיישנו על המדף למשך כמה שנים. עשור לאחר מכן, כשארון דסנר מלהקת הנשיונל, והשותף של ורנון להרכב Big Red Machine הציע לשלוח את הסקיצה החדשה שלהם אל אותו רובין פקנולד - הגיע הזמן לשלוף את השיחה הזו מהמגירה.

פקנולד כתב את המילים לבתים על בסיס הזכרונות ההם מפיניקס, ולכתיבת הפזמון נקראה הזמרת המעולה אנאיס מיטשל (Bonny Light Horseman) כשחקנית חיזוק, שתורמת גם את קולה בשיר. התוצאה היא מפגש פסגה של צמרת אמני האינדי פולק של העשור הקודם, שמוכיחים כאן שאין תוקף לשירים היפים שהם מסוגלים לייצר, לבד וביחד.

Nu Genea & Celia Kameni - Marechia

"רטרו" היא כבר שנים לא מילה גסה. התייחסות או ממש מחווה לעבר היא מוטיב חוזר במוזיקה העכשווית, על כל גווניה. לא מעט אמנים יוצרים מוזיקה נוסטלגית, אבל אף אחד לא עושה את זה כמו ניו גנאה ("לידה" ביוונית, לאחר ששינו את שמם מניו גיניאה). צמד המפיקים והדיג'יים הנפוליטני שהגדיר מחדש את המונח "באלרי" חוזרים בשיר שנשמע כאילו הוקלט בקיץ 1974 על חופיה של דרום איטליה. הצמד מארח את הזמרת הצרפתיה סליה קאמני שמשלבת בשיר צרפתית ואיטלקית.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים