ליאונל מסי
צילום: אי-פי

ברצלונה הודיעה רשמית: מסי לא ימשיך בקבוצה

טרם ההודעה התפרסמו דיווחים על משבר חריף בין מועדון הכדורגל הקטלוני לכוכב הארגנטינאי, על רקע המשא ומתן לחידוש חוזהו • "שני הצדדים הביעו צער עמוק על כך שרצונות המועדון והשחקן לא יכלו להתממש", נמסר בהודעת הקבוצה
בן יניב
05 באוגוסט 2021
20:52

דרמה בעולם הכדורגל: ברצלונה הודיעה רשמית כי ליונל מסי לא ימשיך בקבוצה. ההודעה מגיעה לאחר דיווחים רבים על משבר חריף בין המועדון הקטלוני לכוכב הארגנטינאי על רקע המשא ומתן לחידוש חוזהו, כשלפיהם מסי לא היה מרוצה מהצעות המועדון.

בהודעת ברצלונה נמסר: "שני הצדדים הביעו צער עמוק על כך שרצונות המועדון והשחקן לא יכלו להתממש. בארסה רוצה להודות מכל הלב על תרומתו של השחקן לפריחתו של המועדון ומאחלת לו הצלחה בחייו האישיים והמקצועיים".

"בומבה מסי - בארסה מודיעה על פרידתה ממסי". הכותרת הראשית באתר הקטלוני מונדו דפורטיבו

מערכת היחסים בין מסי לברצלונה, שם נמצא הארגנטינאי מגיל 13, עלתה על שרטון כבר בקיץ שעבר. בסוף עונת 2020-2019 הודיע מסי שהוא מעוניין לעזוב את ברצלונה, אך לאחר סאגה ארוכה נשאר בקבוצה לעונה נוספת, על אף שסיפר בריאיון כי אינו עושה זאת בחפץ לב.

"לא הייתי שמח ורציתי לעזוב. לא אפשרו לי לעשות את זה בשום דרך ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס למאבקים משפטיים. הנהלת המועדון בראשות ברתומאו (נשיאו לשעבר של המועדון, כ.ח.) היא אסון", אמר מסי בריאיון ל"גול". הוא הוסיף: "חשבתי והייתי משוכנע שאני חופשי לעזוב". סעיף בחוזהו של השחקן אפשר אז להנהלת המועדון לדרוש סכום עתק של 700 מיליון אירו תמורת שחרורו, ולכן הוא ויתר על המעבר, לפחות עד תום חוזהו הקיץ. כעת הפך באופן רשמי לשחקן חופשי, ובאפשרותו לעבור לכל קבוצה, מבלי שזו תצטרך לשלם עליו.

בינואר השנה העיתון המדרידאי "אל מונדו" פרסם את החוזה של ליונל מסי עם ברצלונה מ-2017, על רקע המשבר הכלכלי שבו שרויה ברצלונה. לפי הפרסום, החוזה הבטיח למסי סכום עתק של יותר מ-555 מיליון אירו לארבע שנים - כ-138 מיליון אירו לעונה כולל בונוסים.