מסי
צילום: אי-פי

נשיא ברצלונה: עזיבת מסי בלתי הפיכה

ז'ואן לאפורטה במסיבת עיתונאים: "המצב הכלכלי וההוצאות גדולות משחשבנו" • הוא הוסיף: "אני עצוב אבל אני בטוח שעשינו את הטוב ביותר" • לאחר הודעת המועדון הקטאלוני התגובות לא איחרו לבוא
ליאן וילדאו
06 באוגוסט 2021
03:20
עודכן ב 13:19

נשיא קבוצת ברצלונה ז'ואן לאפורטה כינס היום (שישי) מסיבת עיתונאים על עזיבתו של ליונל מסי, והבהיר שהמצב אינו הפיך. לדבריו, "המצב הכלכלי וההוצאות הן גדולות יותר משחשבנו. יש מגבלות פייר פליי. לכן לא יכולים לממש את החוזה שהסכמנו עליו אנחנו רצינו שישאר". 

לאפורטה הוסיף: "מסי הוכיח שהוא אוהב את בארסה, יש לו את השורשים כאן. בנימה אישית – אני עצוב אבל אני בטוח שעשינו את הטוב ביותר לאינטרסנט של מועדון הכדורגל". לדבריו, "המורשת של מסי היא נפלאה, הוא עשה היסטוריה, הוא האיש עם ההצלחה הגדולה ביותר בהסטוריה של המועדון". 

לאחר ההודעה הרשמית של מועדון הכדורגל הקטאלוני שהכוכב הארגנטיני עוזב, התגובות לא איחרו לבוא. שחקן העבר והפרשן האנגלי גארי ליניקר תהה בטוויטר: "איך לכל הרוחות הם הגיעו למצב הזה?"

לפי ה"מונדו דפורטיבו", מסי בעצמו המום מההודעה של ברצלונה. העיתונאי האיטלקי, ג'יאנלוקה די מארציו, דיווח הלילה (שישי) כי הכוכב הארגנטיני מתקרב לפריז סן ז'רמן. שלשום ניימאר העלה תמונה של שחקני סן ז'רמן יחד עם מסי. גורם במועדון הצרפתי הגדיר אתמול את התמונה כ"קריצה".

אמש ברצלונה הודיעה רשמית כי ליונל מסי לא ימשיך בקבוצה. ההודעה מגיעה לאחר דיווחים רבים על משבר חריף בין המועדון הקטלוני לכוכב הארגנטינאי על רקע המשא ומתן לחידוש חוזהו, כשלפיהם מסי לא היה מרוצה מהצעות המועדון.

בהודעת ברצלונה נמסר: "שני הצדדים הביעו צער עמוק על כך שרצונות המועדון והשחקן לא יכלו להתממש. בארסה רוצה להודות מכל הלב על תרומתו של השחקן לפריחתו של המועדון ומאחלת לו הצלחה בחייו האישיים והמקצועיים".

"בומבה מסי - בארסה מודיעה על פרידתה ממסי". הכותרת הראשית באתר הקטלוני מונדו דפורטיבו