מייק הרצוג

מייק הרצוג, אחיו של הנשיא, ימונה לשגריר ישראל בארה"ב

הרצוג, תא"ל במיל', שימש בשורה של תפקידי בכירים בצה"ל ונטל חלק פעיל במשאים ומתנים מדיניים רבים. בהסכמה עם שר החוץ, הרצוג ישמש כשגריר גם בתקופת כהונתו של לפיד כרה"מ
מיכאל שמש
06 באוגוסט 2021
18:06

ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע היום (שישי) שתא"ל במילואים מייק הרצוג – אחיו של נשיא המדינה יצחק הרצוג – ימונה לשגריר ישראל בארצות הברית. בהסכמה עם שר החוץ, מייק הרצוג צפוי לכהן בתפקיד גם בזמן כהונת יאיר לפיד כראש ממשלה. הוא צפוי להחליף בתפקיד את השגריר הנוכחי, גלעד ארדן. 

בהודעתו של בנט נכתב כי בין הנימוקים לבחירה בו היו "ניסיונו העשיר וארוך השנים בזירה הביטחונית והמדינית, והיכרותו המעמיקה עם הסוגיות האסטרטגיות הניצבות בפני מדינת ישראל, בראשן הגרעין האיראני". שר החוץ לפיד בירך את הרצוג על המינוי: "האיש הראוי בבירה החשובה ביותר של שירות החוץ הישראלי. אין ליחסים האלה תחליף. אני ואנשי המשרד מצפים להתחיל לעבוד איתך". 

הרצוג בן ה-69 משמש בשנים האחרונות כעמית בין לאומי במכון וושינגטון למדיניות מזרח תיכונית, וכעמית בכיר במכון למדיניות העם היהודי. הוא בוגר תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני מאוניברסיטת חיפה ובוגר המכללה לביטחון לאומי. 

לאורך 40 שנות שירותו בצה"ל, שימש הרצוג בשורת תפקידים בכירים, בהם ראש החטיבה לתכנון אסטרטגי באגף התכנון, המזכיר הצבאי וראש מטה שר הביטחון בתקופת כהונתם של ארבעה שרי ביטחון. הרצוג נטל חלק פעיל במשאים ומתנים מדיניים רבים תחת חמישה ראשי ממשלה, ושימש כשליח מדיני מיוחד מטעם ראש הממשלה בשנים 2014-2009.