אורן וחדווה אשרם, היום
צילום: כאן חדשות

"מי אמרנו שתהיה נדיה קומנצ'י של ישראל?"

ההורים הגאים של האלופה האולימפית לינוי אשרם התקשו להחזיק את הדמעות. עבור הזכייה במדליית הזהב יעניק הוועד האולימפי לאשרם מענק בסכום 500 אלף שקלים
הדס גרינברג
07 באוגוסט 2021
14:59
עודכן ב 17:51

התרגשות רבה אחזה היום (שבת) בבית משפחת אשרם בראשון לציון, שם צפו הוריה של האלופה האולימפית הטרייה לינוי אשרם ברגע זכייתה במדליית הזהב בטוקיו. זמן קצר לאחר הענקת המדליות שוחחו אורן וחדווה אשרם עם בתם והתקשו להסתיר את הדמעות.

"לינוי, עשית את זה עד הסוף, תמיד האמנתי בך. עשית, והצלחת ואספת את עצמך. מי אמרתי שתהיה הנדיה קומנצ'י של ישראל?", אמרה האם חדווה. "לינוי, כל הכבוד, אנחנו גאים בך מאוד מאוד. גם אנחנו בוכים וההתרגשות בשיאה", אמר לה אביה בדמעות. קודם לכן אמר האב לכאן חדשות כי הוא מצפה לחזרתה של בתו מטוקיו: "אחבק אותה חזק כל כך שישברו העצמות".

בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב סיפרה האם הגאה: "הייתה לה אש בעיניים. מההתחלה לינוי כיוונה הכי גבוה שאפשר. היא התחילה להתאמן יחסית מאוחר ועבדה מאוד קשה כדי להדביק את הפער מול בנות אחרות. לא דיברנו על מדליות אף פעם, רק על להגיע לאולימפיאדה. אנחנו מחכים לחיבוק".

האזינו לריאיון המלא עם הוריה של לינוי אשרם בכאן רשת ב

המאמנת של לינוי, איילת זוסמן, סיפרה בריאיון לליאת רגב על היומיים המתוחים שהן עברו יחד. "הרגע הכי לחוץ היה הכניסה של לינוי למשטח בתרגיל הראשון", היא תיארה. "ראיתי שהיא לא הבינה את המסר של היפנים לגבי איפה היא צריכה לעמוד. לא היה לי ספק שהיא תחזור לעצמה, אני מכירה אותה כל כך טוב". 

זוסמן התייחסה לזעם הרוסי על זכייתה של אשרם ואמרה: "זה לא מצב רגיל. שאר המדינות מאוד פירגנו ושמחו. הרוסיות הן ברמה הכי גבוהה שיש, לא ראיתי את התרגילים שלהן. אני יודעת שהמתעמלת שלי, לינוי אשרם של ישראל, עשתה מה שהיא צריכה ומגיע לה מכל הלב". ומה לגבי פריז 2024? "לא דיברנו על זה אף פעם", היא מודה. "כיוונו רק לטוקיו ולא מעבר לזה. כשנגיע לארץ היא תצא לחופש ואחר כך נדבר ונתאם ציפיות". 

 זוסמן ואשרם (צילום: רויטרס)

בתוך כך, יו"ר איגוד ההתעמלות, כנרת צדף, השוהה עם המשלחת הישראלית באולימפיאדה, אמרה כי קשה לתאר במילים את התחושות והגאווה. "לינוי היא נכס לאומי והיא מביאה גאווה גדולה לישראל, לאיגוד ההתעמלות ולענף כבר שנים רבות. לינוי הרגישה את הציפיות של עם ישראל ואת הנטל על כתפיה ונלחמה בכל הכוח כדי לתת את המיטב שלה. איגוד ההתעמלות המלווה את לינוי שנים רבות, גאה בה מאד ומודה לה ולמאמנת שלה איילת זוסמן על ההשקעה הרבה", אמרה צדף.

בנוסף, הוועד האולימפי בישראל הודיע כי אשרם נבחרה לשאת את דגל המדינה בטקס הנעילה של האולימפיאדה שיתקיים מחר בטוקיו. עוד נמסר מהוועד האולימפי כי עבור מדליית הזהב יחלק הוועד סך מענקים כולל של 850 אלף שקלים, כשאת החלק המרבי בסך 500 אלף שקלים תקבל אשרם ו-250 אלף שקלים תקבל המאמנת איילת זוסמן.