-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ד"ר אלרעי-פרייס: "סגר הוא לא אופציה הכרחית, זה מוצא אחרון"

ראש שירותי בריאות הציבור בריאיון: "מנסים להפחית הדבקה בכל הכלים" • 3,849 מאומתים חדשים אתמול; עלייה במספר החולים במצב קשה - 324 • במשרד הבריאות מעוניינים להביא ביום ראשון לאישור עוד 54 מדינות שחזרה מהן תדרוש בידוד
שרון עידן
07 באוגוסט 2021
20:47

מספר החולים במצב קשה עלה בסוף השבוע והוא עומד הערב (שבת) על 324. 26 חולים מתו במהלך סוף השבוע. 3,849 מאומתים חדשים התגלו אתמול. ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה הערב בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת בכאן 11: "אנחנו לא שמים כרגע תאריך לסגר, אלא מנסים בכל הכלים האפשריים להפחית את ההדבקה. סגר הוא לא אופציה הכרחית כרגע". 

"אנחנו לא נמצאים באוגוסט 2020", ציינה ד"ר אלרעי-פרייס. "יש פה חיסונים, אנחנו לא באותו המצב. אנחנו מציעים להפעיל את כל הכלים - התו הירוק והסגול - כדי להאט את המגפה ולאפשר לחיסונים לעבוד". על ההתמודדות עם גל התחלואה הנוכחי היא הוסיפה: "אם פעם לכל מאומת היו 15 מגעים, היום יש לכל אדם עשרות מגעים, לפעמים 100 ויותר. אף אחד לא חושב שבאמצעות מגבלות נגיע למקדם הדבקה 0.8, הדרך היחידה לנצח את המגפה זה החיסונים". 

במשרד הבריאות מעוניינים להביא ביום ראשון לאישור עוד 54 מדינות שחזרה מהן תדרוש בידוד. זאת נוסף ל-28 הקיימות היום ונוסף על 14 האסורות באופן מוחלט. בסך הכול מעוניין המשרד באישור בידוד מלא פחות מ-96 מדינות מחר או בשבוע הקרוב ובכל מקרה לפני החגים. משרד הבריאות מעוניין למעשה בצורה הזאת לסגור כמעט את כל המדינות, לתת הרגשה של איסור טיסה, ולאפשר יעדים בודדים בלבד.