-
צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו בירך את אשרם בשבת – ראשי סיעות הימין תקפו

ראש האופוזיציה פירסם את שיחתו עם האלופה האולימפית לפני צאת השבת, וספג ביקורות מראשי סיעות – "מחלל שבת בפרהסיה ללא צורך אמיתי". בליכוד הגיבו: "טעות טכנית שאנו מצרים עליה"
יערה שפירא, עקיבא ווייס ומיכאל שמש
07 באוגוסט 2021
23:03
עודכן ב 23:32

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו פרסם הערב (שבת) שיחה שקיים עם האלופה האולימפית לינוי אשרם לרגל זכייתה בזהב, לפני צאת השבת. הדבר עורר את זעמם של בכירים באופוזיציה. יו"ר יהדות התורה משה גפני תקף: "המשחקים האולימפיים הם לא פיקוח נפש, ראש האופוזיציה הוא תפקיד ממלכתי, ואסור היה להוציא הודעה עם חילול שבת. אני שמח שהנשיא וראש הממשלה המתינו לצאת השבת, כך היה צריך לנהוג גם מר נתניהו". 

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הוסיף: "שמח שראש הממשלה והנשיא המתינו לצאת השבת עם הברכות, עצוב שנתניהו הוציא הודעה בעיצומה של השבת". יו"ר ש"ס אריה דרעי ציין כי "ההודעה שהוציא ראש האופוזיציה נתניהו בעיצומה של שבת קודש פגעה בהמוני יהודים שומרי השבת, ופגעה בשותפיו הנאמנים ששבת קודש יקרה מאוד לליבם. מר נתניהו, השבת שמחלה על כבודה - אין כבודה מחול!"

חבר הכנסת יעקב ליצמן הגיב גם כן: "מצערת מאוד העובדה שנתניהו לא מצא לנכון להמתין לצאת השבת כדי לברך על ההישג האולימפי בטוקיו, ובחר לחלל שבת בפרהסיה, ללא צורך אמיתי. מצופה ממי שנושא בתואר ממלכתי לכבד את יום השבת, כפי שעשו במקרה זה, הנשיא וראש הממשלה".

בליכוד הגיבו למתקפה: "הליכוד תמיד שמר על כבוד השבת והקפיד שלא לפרסם הודעות לתקשורת בשבת וכך נמשיך לנהוג. הוצאת ההודעה היום כשעה לפני צאת השבת הייתה טעות טכנית שאנו מצרים עליה".