בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשיפה: המסמך הסודי של הקבינט – בנט הנחה להיערך לסגר בחגי תשרי

רה"מ ציין במסמך שהצעד נועד לצמצם נזקים. חלק ניכר מהשרים מתנגד לצעד הזה • בעקבות הביקורת: בנט הודיע על הקמת צוות שרים להסברה לענייני הקורונה
מיכאל שמש
08 באוגוסט 2021
19:55
עודכן ב 20:17

חשיפת כאן חדשות: לפי מסמך סודי של קבינט הקורונה, שפורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, ראש הממשלה נפתלי בנט הנחה להיערך לסגר רביעי בחגי תשרי. במסמך נכתב: "ראש הממשלה ציין את המאמצים העיקריים בהם אנו מתמקדים. במידה שכל אלה לא יעזרו, נידרש להגבלות חמורות יותר, לרבות סגר, שאותו נתזמן קרוב לוודאי לתקופת החגים כדי לצמצם נזקים (כולל מערכת החינוך)". 

כל זה קורה בזמן שחלק ניכר משרי הממשלה מתנגדים בתוקף לאפשרות של סגר. אחד השרים בממשלה ביקש היום "לעקור את המילה מהשורש", ועדיין נראה שהממשלה נערכת לסגר. 

המסמך הסודי מהקבינט

צוות ההסברה של קבינט הקורונה | עמיחי שטיין 

בד בבד, בנט הודיע היום על הקמת צוות שרים להסברה לענייני קורונה – בעקבות הביקורת בנושא. השרים החברים בוועדה יהיו נחמן שי, יועז הנדל, חילי טרופר, מתן כהנא, תמר זנדברג ויואל רזבוזוב. הצוות צפוי להיפגש בימים הקרובים כדי לדון בשאלה איך אפשר להסביר יותר טוב את החלטות הממשלה לציבור, לתת תמונת מצב ברורה ולקדם את נושא החיסונים.

בראש הצוות יעמוד השר נחמן שי, עם הניסיון שצבר כדובר צה"ל בתקופת מלחמת המפרץ. הצוות יפעל כמעין "מיני קבינט" עם שישה שרים. בשל ריבוי הדעות בקרב חבריו, הצוות ככל הנראה ינסה להימנע מנושאים שנויים במחלוקת כמו הטלת סגר. 

מוקדם יותר ראש הממשלה אישר את מתווה פתיחת שנת הלימודים. במסגרת התוכנית, 1.6 מיליון תלמידים יעברו בדיקה סרולוגית בשבוע האחרון של חודש אוגוסט. בנוסף, יעברו התלמידים בדיקת אנטיגן לגילוי מהיר ביומיים האחרונים של אוגוסט, בדיקה שתבוצע על ידי ההורים.