איילת שקד

השרה שקד על המסמך של בנט: "סגר זה מוצא אחרון"

שרת הפנים התייחסה בריאיון בכאן רשת ב למסמך שנחשף בכאן חדשות ובו הזהיר בנט מסגר רביעי • בהמשך אמרה כי בנט הנחה לבחון מתן מנת חיסון שלישית גם לבני 50 ומעלה
קלמן ליבסקינד ורועי שרון
09 באוגוסט 2021
09:27

שרת הפנים איילת שקד התייחסה הבוקר (שני) לחשיפת כאן חדשות אודות המסמך הסודי בו הורה ראש הממשלה נפתלי בנט להתכונן לאפשרות של סגר רביעי. "הסיבה שכרגע לא מדברים על סגר או לא סגר - כי סגר זה בהחלט מוצא אחרון, ולא רוצים להגיע אליו", אמרה שקד בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב.

לדברי שקד, מה שדרוש הוא התחסנות של כלל האוכלוסיה המבוגרת בחיסון שלישי והתחסנות של בני הנוער. היא קראה לבני ה-60 ומעלה לצאת להתחסן כבר היום, ואפילו לא לחכות לתור שלהם בבתי החולים. בהמשך ציינה כי בנט הנחה את משרד הבריאות לבחון מתן מנת חיסון שלישית גם לבני 50 ומעלה. 

האזינו לריאיון עם השרה שקד

"ירשנו חוב של 200 מיליארד שקלים מהסגרים הקודמים, אנחנו רוצים להשאיר את הכלכלה פתוחה ולחיות לצד המגפה, אבל כדי לעשות את זה אנשים צריכים להתחסן", אמרה שרת הפנים. "האפשרות של סגר תמיד על השולחן - אנחנו לא ניתן להגיע לאי ספיקה של מערכת הבריאות. מקווה שאם הציבור יתחסן לא נצטרך להגיע לשם".

שקד התייחסה גם להתבטאות שהשמיעה ח"כ ג'יידא רינאוי-זועבי ממרצ ברדיו מכאן על כך שהממשלה תיפול אם ישראל תצא למבצע צבאי: "לא צריך להתייחס לכל דבר אידיוטי שחבר כנסת אומר. הממשלה הזו תצא למבצע צבאי אם יהיה בזה צורך - גם אם הממשלה תיפול". 

אתמול פורסם בכאן חדשות כי לפי מסמך סודי של קבינט הקורונה, ראש הממשלה נפתלי בנט הנחה להיערך לסגר רביעי בחגי תשרי. במסמך נכתב: "ראש הממשלה ציין את המאמצים העיקריים בהם אנו מתמקדים. במידה שכל אלה לא יעזרו, נידרש להגבלות חמורות יותר, לרבות סגר, שאותו נתזמן קרוב לוודאי לתקופת החגים כדי לצמצם נזקים (כולל מערכת החינוך)".