-
צילום: פלאש 90

שר התפוצות: עידוד עלייה - לא חלק ממטרות המשרד

נחמן שי אמר בריאיון בכאן רשת ב כי אינו מעוניין לעודד עלייה לארץ כחלק מעבודת משרדו: "לא חושב שצריך להגיד ליהודי העולם לעלות לישראל"
קלמן ליבסקינד ורועי שרון
09 באוגוסט 2021
11:49

שר התפוצות נחמן שי אמר הבוקר (שני) כי אין בכוונתו לעודד עלייה לישראל כחלק מעבודת משרד התפוצות, על אף שמשרדו קיבל תקציב של מאות מיליוני שקלים. שי אמר בריאיון עם קלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב כי התקציב נועד לפתח פרויקטים שמעודדים זיקה למדינה בתפוצות וחיזוק הקשר בין אזרחי ישראל היהודים לבין יהודי התפוצות, אך עידוד עלייה, לא נכלל במטרות המשרד. 

האזינו לריאיון עם השר שי

"אני לא אומר להם תעזבו את כל מה שיש לכם ותבואו לישראל היום, זה לא מפחית מהציונות שלי", אמר שי. "לא חושב שצריך להגיד לכל היהודים ברחבי העולם תעלו למדינת ישראל". לדברי שי, אין למדינה צורך לקרוא לעלייה של יהודי העולם, מכיוון שהיא חזקה דיה: "מדינת ישראל קיימת, חזקה ותמשיך להתקיים. הציונות הצליחה. יש לנו כל מה שנאחנו צריכים כדי לשמור על עצמנו". 

בהמשך אמר: "אין מצב שכל יהודי התפוצות יבואו מחר בבוקר לישראל. אני לא באתי לעודד עלייה. בין מטרות המשרד אין עידו עלייה". שר התפוצות המשיך ואמר, כי הוא מסתכל על הנושא בזווית רחבה יותר: "זה לא הייעוד שלי. בהנחה שלא כולם יבואו לארץ, אני רוצה שימשיכו לחיות חיים יהודיים במקומותיהם. אני לא קורא לכל יהודי העולם לבוא לישראל כי זה לא ריאלי".