בודפשט
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עוד יעד לטוס אליו: הונגריה פותחת את שעריה לישראלים

בכך עלה מספר המדינות שישראלים עדיין יכולים לטוס אליהן ולא להידרש בבידוד מלא ל-4 - יחד עם צ'כיה, אוסטריה ומולדובה
שרון עידן
09 באוגוסט 2021
16:03

לשכת התיירות של הונגריה הודיעה היום (שני) כי המדינה פותחת מחדש את שעריה לתיירית ישראלים, לאחר שלאורך מרבית תקופת הקורונה נמנע מישראלים לבקר במדינה המזרח אירופית. לפי הנחיות לשכת התיירות בהונגריה, תיירים מישראל יוכלו כעת להיכנס למדינה עם הצגת אישור באנגלית של בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה, ויוכלו לבקר שם במלונות, מסעדות ואטרקציות תיירותיות ללא מסכה או תעודת התחסנות.

בכך מצטרפת הונגריה לרשימת המדינות שישראלים מחוסנים או מחלימים עדיין יכולים לטוס אליהן ולא להיות מחויבים עם חזרתם בבידוד מלא - רשימה מצומצמת שכוללת בשלב זה רק עוד שלוש מדינות מלבד הונגריה: צ'כיה, אוסטריה ומולדובה. 

על פי הרשימה החדשה של סיווג מדינות של משרד הבריאות, שתיכנס לתוקפה ביום שני בשבוע הבא, 16 באוגוסט - כפוף לאישור התקנות, רשימת המדינות האדומות שהנסיעה אליהן אסורה, אלא באישור של ועדת החריגים, תכלול שש מדינות: בולגריה, ברזיל, גאורגיה, מקסיקו, ספרד וטורקיה.

יותר מ-90 מדינות, ובהן ארצות הברית, מוגדרות ברשימה החדשה ככתומות, וחזרה מהן מחייבת בידוד מלא גם למחלימים ולמחוסנים. ברשימת המדינות הצהובות נמצאות, מלבד הונגריה, צ'כיה, אוסטריה ומולדובה: אוסטרליה, הונג קונג, טייוואן, ניו זילנד, סין וסינגפור. אך שש האחרונות לא מאפשרות לפי שעה כניסת ישראלים לתחומן.