חסידים באומן
צילום: דוברות המשטרה

בכיר במשרד הבריאות האוקראיני: מצב התחלואה מאפשר הגעה של חסידים לאומן בראש השנה

לפי רשימת סיווג המדינות החדשה של משרד הבריאות, נחשבת אוקראינה למדינה שטיסה אליה מחייבת בידוד מלא בחזור, גם למחלימים ומחוסנים
איתמר מרגלית
09 באוגוסט 2021
17:45

פחות מחודש לפני ראש השנה, בכיר במשרד החוץ באוקראינה אומר היום (שני) כי המדינה תאפשר הגעת חסידים לאומן בחג, וכי מצב התחלואה בעיר טוב. עד לאחרונה נחשבה אוקראינה למדינה צהובה, שטיסה אליה אינה מחייבת בידוד מלא בחזור עבור מחלימים ומחוסנים, אך לפי רשימת סיווג המדינות החדשה, שתיכנס לתוקף ב-11 באוגוסט, המדינה נחשבת לכתומה וכזו שמחייבת בידוד מלא.

בכיר במשרד הבריאות באוקראינה אמר שמרבית תושבי העיר אומן – בייחוד אלה שעובדים בתחומי המלונאות וההסעדה – התחסנו נגד קורונה. עוד נאמר כי משרד הבריאות האוקראיני צפוי לנקוט באמצעי הגנה, שיכללו מדידת חום לעולי הרגל לקברו של רבי נחמן מברסלב.

כבר לפני כשבועיים דווח בכאן חדשות כי משרד הבריאות מעוניין להגביל את הטיסות לאומן למחוסנים ולמחלימים בלבד. "חשוב להקפיד על אמות מידה אחידות לכל יעדי הטיסה לחו"ל, כדי שלא יועלו טענות כמו בעבר על אישור הפגנות מחד ואיסור תפילות בבתי כנסת מאידך", אמר אז השר לשירותי דת מתן כהנא. השר כהנא עומד בראש הצוות האמון על גיבוש מתווה לטיסות לאומן.