אלרעי-פרייס

קצין הכנסת: לא ניתן לקבוע מי קילל את ד"ר אלרעי-פרייס

אחרי שראש שירותי בריאות בציבור במשרד הבריאות ספגה גידוף ממשתתף בזום של ועדת החוקה, בכנסת סבורים שאין דרך לאתר את המגדף • בן הזוג של אלרעי-פרייס: מקווה מאוד שמשטרת ישראל תשים את ידה עליו בהקדם
כתבי כאן חדשות
09 באוגוסט 2021
19:08

עדכון 10.08.12: נשיא המדינה הרצוג התקשר לד"ר אלרעי פרייס לאחר התקרית אתמול בכנסת: "האמירה שנזרקה במהלך דברי פוגענית ובלתי נסבלת"

ועדת החוקה דנה בכנסת הבוקר (שני) בהגבלות התו הירוק. במהלך הדיון נשמע אחד המשתתפים בזום מקלל בזמן שראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, דיברה. הערב קבע קצין הכנסת שלא ניתן לדעת מי היה האדם מבין 77 משתתפי הזום, שקילל את ד"ר אלרעי-פרייס. יו״ר הכנסת, ח״כ מיקי לוי, אשר עודכן באשר לממצאי הבדיקה הדגיש כי: ״אין מקום לשיח של קללות וגידופים בדיוני הכנסת".

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ גלעד קריב, אמר בתגובה "לא נאפשר בוועדת החוקה כל פגיעה בכבודם של עובדות ועובדי הציבור. משנשמע הגידוף במהלך הדיון, מבלי שהיה בידינו לאתר את הדובר, ומבלי שניתן היה לדעת כלפי מי כוונה האמירה - הוריתי לוודא שכל הדוברים המשתתפים בזום מושתקים מידית".

אולם יש מי שהיה פחות מרוצה מתפקודו של יו"ר הוועדה. פרופ' מאיר פרייס, בן זוגה של ד"ר אלרעי-פרייס, צייץ בטוויטר: "אפס פחדן קילל את אשתי ואת חמתי המנוחה. אותו אפס, מקווה מאוד שמשטרת ישראל תשים את ידה עליו בהקדם. אני רוצה להתייחס לראש הוועדה, שלא מצא לנכון להפסיק את הדיון, למצוא את הדובר, לסלק אותו מהדיון ולהגן על עובד ציבור. תעודת עניות ובושה לכנסת, לועדת החוקה ולמפלגת העבודה". 

בדיון עצמו אמרה ד"ר אלרעי-פרייס: "זה שעושים בדיקות ולא נותנים להכניס אנשים חולים למקומות הומי אדם - זה מבורך. היו צריכים לעשות זאת מזמן. סגר זו לא גזרת גורל, בזכות זה שאנחנו עם חיסונים זה מה שמנצח מגפה".