-
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שיא נדבקים בגל הנוכחי: 5,140 מאומתים עם קורונה מחצות

ארה"ב לאזרחיה: בשל הקורונה, הימנעו מנסיעה לישראל • משרד הבריאות מבקש להחיל מגבלת התקהלות כצעד לפני סגר • שר הבריאות: מערכת החינוך היא האחרונה שצריכה להיפגע במקרה של סגר
כתבי כאן חדשות
09 באוגוסט 2021
19:40
עודכן ב 22:58

התפרצות זן הדלתא: משרד הבריאות עדכן הערב (שני) שמחצות אובחנו 5,140 נדבקים בנגיף קורונה. היום נרשם גם שיא במספר הבדיקות בגל התחלואה הנוכחי - כ-132 אלף. מחצות נוספו גם תשעה חולים במצב קשה. מספר הישראלים החיוביים לנגיף קורונה כיום הוא כ-34 אלף. 

כמו כן, המשרד דיווח שמתוך כ-600 אלף מתחסנים במנת חיסון שלישית, התקבלו עד כה פחות מ-50 דיווחים על תופעות לוואי בסמיכות לקבלת החיסון. התופעות שדווחו היו קלות וחלפו במהרה - ביניהן כאבים במקום ההזרקה, חום ובחילה.

ברקע העלייה בתחלואה, המרכז לבקרת מחלות של ארצות הברית (CDC) המליץ הערב לאזרחי המדינה להימנע מנסיעה לישראל. נוסף לישראל, הוזהרו אזרחי ארצות הברית מלטוס לצרפת, תאילנד ואיסלנד.

היום פורסם בחדשות הערב שמשרד הבריאות מבקש להחיל מגבלות התקהלות כצעד לפני סגר. במוקד הדיונים – הגבלות על אירועי שמחות רבי משתתפים. הכיוון המסתמן הוא הפרדה בין התקהלות בשטחים סגורים לפתוחים, כשהכוונה המסתמנת היא שיהיה ניתן לקיים התקהלות של עד כמה מאות אנשים בשטח פתוח. 

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב למתווה לפתיחת שנת הלימודים, ואמר כי מערכת החינוך היא האחרונה שצריכה להיפגע במקרה של סגר. לדבריו, "כמו שהורים מודדים חום לילד או נותנים לו פתק, הם יבדקו אותו לקורונה. אנחנו ניתן את הערכות בחינם להורים. זאת הדרך לחיות לצד הקורונה". 

עוד פורסם הערב כי מאינדיקציות ראשונות של החיסון השלישי למדוכאי חיסון, שהסתיים כבר לפני כחודש, עולה שרמת הנוגדנים בקרב מדוכאי החיסון עלתה באופן משמעותי, ולכן מתחזקת ההערכה כי החיסון השלישי בקרב בני 60+ ישפיע על הורדת התחלואה הקשה. לצד זאת, במשרד הבריאות מוטרדים מהתמותה מקורונה, כש-85 חולי קורונה מתו בחודש אוגוסט.

בד בבד, קופות החולים נערכות להתחיל באשפוז ביתי של חולי קורונה במצב קשה ובינוני. לדברי הקופות, ביכולתן לאשפז עוד אלף חולים בבתיהם, וכך להכפיל את מספר החולים שמטופלים במערכת הבריאות. לכאן חדשות נודע כי העלות החודשית של אלף מיטות אשפוז ביתיות היא כ-55 מיליון שקלים לעומת כ-70 מיליון בבתי החולים.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, התראיין היום לתוכנית משחקי הכיס בכאן 11 ואמר כי במשרד מודעים למשמעות שיש לכל צעד על בעלי עסקים. "אני מבין את הציפייה למדדים ברורים לסגר אבל אנחנו צריכים לשקלל מספר דברים - אנחנו עושים את הכל כדי לא להחיל סגר", אמר פרופ' אש. 

מה קורה עם החיסון הישראלי | עוד יום

"אי הוודאות היא גדולה מאוד וגם קשה לנו", הוסיף. "אנחנו לא רוצים לקבוע מספרים שלא נוכל לעמוד בהם. כרגע אנחנו לא יכולים לקבוע מספרים -  אם יהיה מספר נעדכן את הציבור". מוקדם יותר היום נשא אש דברים לתקשורת ואמר שהמצב "מדאיג"

שר התפוצות נחמן שי, שמונה אתמול להיות חבר בוועדה שתרכז את ההיבטים ההסברתיים של המאבק בקורונה, אמר הערב בריאיון לכאן 11 דברים קשים נגד מתנגדי חיסונים. יש פה חזירות וחוצפה מצד אנשים שמרשים לעצמם לא להתחסן. זה בידיהם", הוא תקף. "איך הם מעזים להסתובב במרחב הציבורי לא מחוסנים ולדעת בוודאות שהם מדביקים אחרים?".

בהכנת הידיעה השתתפו גילי כהן, נוב ראובנ, רם ברנדס וקטי דור